Reklama

Kobieta zamknęła psa w paczkomacie! Policja podjęła działania

paczkomat dog-angry
© Shutterstock

Do bulwersującego zdarzenia doszło w ostatni wtorek Woli na Górnym Śląsku. 32-letnia kobieta, będąca pod wpływem alkoholu, “dla zabawy” włożyła swojego czworonoga do paczkomatu.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 24.05.2019, 22:20, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Gdy kobieta zorientowała się, że nie jest w stanie otworzyć skrytki, skontaktowała się z policją. Jednak kiedy na miejsce przybyli funkcjonariusze policji, nie potrafiła wskazać, w której konkretnie skrytce zamknęła psa. Drzwiczek paczkomatu po zamknięciu nie dało się już otworzyć! 

Cała sytuacja miała miejsce po północy, dlatego nie można było poprosić o pomoc operatora automatu do wydawania paczek. Na miejscu mundurowi zastali kobietę wraz z mężem. Policjantom nie udało się uwolnić 1,5-rocznego psa. W związku z tym interwencja strażaków była nieunikniona.

Dodatkowym utrudnieniem było to, że przestraszone zwierzę nie dawało znaków życia. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu po kolei otwierano kolejne skrytki wskazywane przez 32-latkę. Czworonóg znajdował się w trzeciej z nich.

Co prawda, pies był mocno zdezorientowany i przestraszony, ale na szczęście nic mu się nie stało. W krótkim czasie doszedł do siebie i wrócił do domu ze swoim panem. Kobieta natomiast została zatrzymana przez policjantów. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że miała we krwi ponad 2 promile alkoholu.

"W środku nocy zostaliśmy wezwani do nietypowej interwencji. Okazało się, że kobieta pod wpływem alkoholu zamknęła psa w paczkomacie. Pies na szczęście nie ucierpiał, a kobieta została zatrzymana na miejscu zdarzenia"- czytamy w poście Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli.

Policja przygląda się sprawie w świetle przepisów mówiących o odpowiedzialności za znęcanie się nad zwierzętami. Zgodnie z obowiązującymi prawem kobiecie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Wczoraj do sprawy dla portalu fakt.pl  odniósł się Rafał Brzoska, założyciel firmy InPost: "Pozywamy tę panią za szkodę na paczkomacie, a uzyskaną kwotę przekazujemy na schronisko dla psiaków. Będzie ją to kosztować trochę, to może zmądrzeje!"

 

21.05.2019r. godz. 01:33 Wola, ul. Pszczyńska Uwolnienie psa zamkniętego w paczkomacie W środku nocy zostaliśmy...

Posted by Ochotnicza Straż Pożarna w Woli on Monday, May 20, 2019

Źródło: fakt.pl