Reklama

Niemcy: Spacerująca z psem kobieta znalazła na poboczu worek z przerażającą zawartością

Worek na poboczu. cat-angry © Facebook @TierheimNordhausene.V.

Jakiś czas temu schronisko z Nordhausen w środkowych Niemczech udostępniło w sieci przerażające zdjęcie. 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

W maju 2019 roku na poboczu drogi pomiędzy Sundhausen a Uthleben w Turyngii kobieta spacerująca z psem znalazła dziwnie wypchany i związany worek na śmieci.

W środku znajdowało się pudełko, a w nim martwy kotek. Oprawca prawdopodobnie chciał się upewnić, że zwierzę nie przeżyje, owinął je aż w trzy reklamówki… Na głowę zwierzątka była naciągnięta jeszcze jedna plastikowa torba, co każe przypuszczać, że kot został uduszony.

Martwe zwierzę przewieziono do przychodni weterynaryjnej, aby dokładnie zbadać przyczynę zgonu. W międzyczasie okazało się, że właściciele kotki szukali jej od tygodni. Lucy, dwuletnia kocica, zaginęła w marcu br.

Nagroda dla informatora

Policja aktywnie poszukiwała świadków., do akcji włączyła się także PETA. Aby wyjaśnić sprawę, organizacja wyznaczyła nagrodę w wysokości 1000 euro dla osoby, która dostarczy informację o oprawcy Lucy. 

- Co chwilę koty są ofiarami brutalnego okrucieństwa. Prawie codziennie widzimy przypadki, w których czworonogów zastrzelono pistoletem, strzelbą czy rzutkami sportowymi, oblano żrącymi substancjami, kopano lub w inny sposób maltretowano i zabijano. Sprawa musi zostać wyjaśniona, a oprawcy pociągnięci do odpowiedzialności - mówi Judith Pein z PETA dla Thüringer Allgemeine.

Według badań, 80-90% przestępców brutalnie krzywdzących ludzi, wcześniej dręczyło zwierzęta. Potwór z Nordhausen, jak został nazwany przez pracowników schroniska morderca, może być niebezpieczny nie tylko dla czworonogów, ale także dla lokalnej społeczności.

Mamy nadzieję, że sprawca został zchwytany.

Źródło: Thüringer Allgemeine

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz