Reklama

Spotkanie dziewczynki z niedźwiedziem mogło skończyć się tragicznie, gdyby nie pewien pies… (VIDEO)

Dziewczynka w lesie. dog-wow
© YouTube @CBSNewYork

Kto nie lubi spędzać ciepłych wieczorów na łonie przyrody? Na pewno nie Emily Wagner. Mieszkanka Long Valley w stanie New Jersey jak zwykle odpoczywała na ganku swojego rodzinnego domy, aż nagle usłyszała przerażający krzyk swojej niespełna czteroletniej córki…

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 24.07.2019, 19:29, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Drapieżnik w ogrodzie

Środa jak każda inna. Trzyipółletnia Harper bawi się w ogrodzie, dookoła biegają psy. Nagle jej matka Emily Wagner słyszy jej przerażający krzyk. Wstaje i zauważa, że do jej ogrodu wszedł niedźwiedź.

- Podniosłam wzrok i zobaczyłam, że niedźwiedź był około 4 metrów od niej i szedł w jej kierunku – powiedziała kobieta. 

Psia solidarność

Niestety, Emily Wagner była zbyt daleko od córki, by szybko jej pomóc. Jednak zanim wpadła w panikę, Chef, rodzinny pitbull, interweniował. Usłyszał krzyk i natychmiast uchwycił niedźwiedzia za nogę, w tym samym momencie drapieżnik odwrócił się i ugryzł pieska w pysk i łapę. W tym czasie Wagner szybko chwyciła córkę i uciekła do domu. Natychmiast zadzwoniła po policję.

Tymczasem, kiedy dwa pozostałe psy usłyszały szczekanie swojego towarzysza, ruszyły mu na pomoc. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda. Kiedy niedźwiedź zobaczył solidarną sforę, wrócił do lasu.

Niedźwiedzie nie są rzadkością w Long Valley. Te ogromne drapieżniki kręcą się po przydomowych ogródkach w poszukiwaniu pożywienia. Straż zabija niedźwiedzie tylko wtedy, kiedy stanowią poważne zagrożenie dla ludzi.

- Departament Ochrony Środowiska w New Jersey powiedział, że sama obecność niedźwiedzi nie jest uważana za problem, a urzędnicy ostrzegają właścicieli domów, aby unikali przyciągania niedźwiedzi jedzeniem lub śmieciami – powiedziała Jessica Schneider dla CBS. 

Jak historia Wagnerów pokazuje, psy reagują na niebezpieczeństwo szybciej niż rodzice. Dobrze więc wychowywać dzieci wraz ze szczekającymi towarzyszami.

Źródło: CBS New York