Aktualności :
wamiz-v3_1

Reklama

Festiwal w Cannes: pitbull grający w filmie Quentina Tarantino ze statuetką Wamiz Palm Dog!

palm dog wamiz
© Wamiz

W Cannes, dzisiaj o godzinie 13:00 na plaży Grand Hotelu, ogłoszono zwycięzcę nagrody  Wamiz Palm Dog. Prestiżowa statuetka przypadła filmowi „Pewnego razu w… Hollywood” w reżyserii Quentina Tarantino. Jury złożone z najbardziej doświadczonych filmowych profesjonalistów, szczególnie doceniło rolę psiego bohatera tej produkcji, pitbulla Brandy, który swą aktorską kreacją przyćmił pozostałe gwiazdy filmu - Brada Pitta, Leonardo DiCaprio i Margot Robbie.

Przez Redakcja Wamiz, 24 maj 2019

Nagroda Wamiz Palm Dog, jedno z głównych wydarzeń Festiwalu Filmowego w Cannes, w ciągu osiemnastu lat istnienia zdobyła status najbardziej rozpoznawalnej filmowej nagrody na świecie przyznawanej psim aktorom.

W tym roku wyróżnienie po raz kolejny nie zawiodło widzów zgromadzonych na plaży canneńskiego Grand Hotelu. To właśnie w tym miejscu Tobby Rose, jego twórca i brytyjski dziennikarz, przyznał filmowi „Pewnego razu w… Hollywood” zwycięską obrożę za występ Brandy'ego. Reżyser filmu marzył o otrzymaniu wyróżnienia! W jednym z wywiadów wyznał

„Nie wiem, czy dostanę Złotą Palmę, ale wierzę w nagrodę dla Brandy'ego!”.
Quentin Tarntino
Quentin Tarantino z nagrodą Palm Dog Wamiz©Art Streiber

Statuetkę Palm Dog Wamiz otrzymuje…

Prestiżowa nagroda Wamiz Palm Dog wędruje do rąk Quentina Tarantino za film „Pewnego razu… w Hollywood”. Akcja obrazu rozgrywa się w 1969 roku w Los Angeles w okresie przemian. Gwiazda telewizji Rick Dalton (w tej roli Leonardo DiCaprio) i jego długoletni dubler Cliff Booth (Brad Pitt) starają się przetrwać w świecie, który powoli przestają poznawać.

Pitbull Brandy, bohater filmu „Pewnego razu… w Hollywood”©Sony Entertainment

Dziewiąty film reżysera, z trzema supergwiazdami w obsadzie, jest swoistym hołdem dla ostatnich dni Wielkiego Hollywood. Quentin Tarantino jest również autorem scenariusza. Film wyprodukowali David Heyman, Shannon McIntosh i Quentin Tarantino. Zobaczymy w nim wspaniałe kreacje gwiazd takich jak Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie i Al Pacino oraz oczywiście Brandy. 

Film trafi do polskich kin 9 sierpnia tego roku. 

 
Palm Dog Wamiz 2019

Znamy już zwycięzcę Palm Dog Wamiz 2019! Quentin Tarantino i Brandy wyglądają na zadowolonych :) <3 Gratulujemy!

Posted by Wamiz Polska on Friday, May 24, 2019