Reklama

Pies nie może pogodzić się ze stratą swojego przyjaciela! Jego reakcja łapie za serce

Rocky i Spencer dog-sad
© Beth Fisher

Przez 10 długich lat Spencer and Rocky byli nierozłączni. Niestety, Rocky bardzo ciężko zachorował i musiał zostać uśpiony. Spencer, wciąż nie może pogodzić się ze stratą swojego najbliższego przyjaciela.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 28.05.2019, 15:02, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

"Nigdy nie spędzili nocy osobno" - powiedziała The Dodo Beth Fisher, właścicielka psów. "Rocky i Spencer spali w tym samym łóżku, jedli z tej samej miski, nawet szli obok siebie, kiedy wychodziliśmy na spacery".

Ciężka choroba i nagłe odejście

Niestety, Rocky zaczął podupadać na zdrowiu. Weterynarz postawił niedającą nadziei diagnozę - nowotwór złośliwy w zaawansowanym stadium. Niestety choroba została wykryta zbyt późno i leczenie nie przyniosłoby oczekiwanych rezultatów. Dlatego też zdecydowano się na uśpienie zwierzęcia

"Rocky musiał zostać uśpiony tego dnia" - potwierdziła Beth. "Trudno było nam się pogodzić z jego nagłą śmiercią, ale nie możemy sobie nawet wyobrazić, co musiał przeżywać Spencer, który stracił swojego młodszego przyjaciela".

Złamane serce i poduszka

"Od śmierci Rocky’ego, Spencer wstaje w nocy i chodzi po domu w poszukiwaniu swojego kompana" - relacjonowała Fisher. "A potem zaczyna płakać, bo nie może go znaleźć".

Prochy czworonoga zostały umieszczone blisko legowiska, w którym psy spały razem. Było jednak do przewidzenia, że Spencer potrzebuje czegoś więcej, aby przepracować stratę brata. Ojciec Beth zamówił poduszkę dla zrozpaczonego psa z nadrukowanym uśmiechniętym Rockym. Nietypowy pomysł zadziałał. Poduszka pomaga wypełnić pustkę, którą pozostała w sercu psa.

"Kiedy tylko poduszka pojawiła się w naszym domu, Spencer przytula się do niej cały czas, przenosząc ją z kanapy do własnago łóżka" - komentowała kobieta. Oczywiście, nic nie jest w stanie zastąpić ukochanego towarzysza. Jednak teraz, pies będący już w sędziwym wieku, dzięki poduszce może znowu spokojnie spać.

"Moim zdaniem Spencer nigdy w pełni nie pogodzi się z odejściem Rocky'ego, ale mam nadzieję, że będzie w stanie bez niego żyć" - podsumowała Fisher.

Spencer przytula się do poduszki©Beth Fisher
Poduszka z podobizną Rocky'ego©Beth Fisher
Rocky i Spencer na kanapie©Beth Fisher

Źródło: TheDodo.com