Reklama

Ten potwornie zaniedbany, bezpański kot, po wizycie w „salonie piękności” jest nie do rozpoznania!

Buffy_kocia_metamorfoza cat-wow © Facebook /@DonnaAtkins

W puszystym kremowo-rudym kocurku Frisbee z piękną, puszystą sierścią, nigdy nie rozpoznalibyście okropnie zaniedbanego, bezdomnego kota, którym był jeszcze jakiś czas temu. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Metamorfoza jak z żurnala 

Jak długo Frisbee był bezdomny? Tego nie wiadomo, ale kiedy odnalazła go ekipa Trap-Neuter-Return (TNR), widać było, że potrzebuje natychmiastowej pomocy. Jego futro było tak skołtunione i brudne, że skóra kota nie mogła właściwie się regenerować. Organizacja Merrimack River Feline Rescue podjęła się ratowania zwierzaka. 

Kota trzeba było poddać narkozie, inaczej wszelkie zabiegi pielęgnacyjne byłyby zbyt bolesne. Splątanej sierści nie dało się w pełni uratować i część futra trzeba było ogolić. Pozostałe partie godzinami rozplątywano i czesano. 

Nie tylko futro kota było w złym stanie. Biedak nie miał też połowy uzębienia, a to, co mu zostało było tak zniszczone, że i tak trzeba było wszystkie zęby usnąć. Na domiar złego okazało się, że kot choruje na koci AIDS (FIV+). 

Ratowanie Frisbee (takie imię nadali mu pracownicy ośrodka MRFRS) zajęło kilka długich miesięcy, ale efekt jest niesamowity – sami zobaczcie: 

 

MRFRS is the most amazing shelter for kitties. The first photo is "Frisbee" when he was rescued. He was deemed to be...

Posted by Donna Atkins on Thursday, December 27, 2018

Nowy wygląd, nowe życie 

Kotek po przejściach potrzebował domu. Teraz Frisbee, ma już nowe imię (Buffy) oraz ciepły i miły dom, w którym jego wspaniała sierść jest regularnie pielęgnowana. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz