Aktualności :
wamiz-v3_1

Reklama

To, co robi swojemu psu ten emeryt, woła o pomstę do nieba! (VIDEO)

Pies_katowany_na_ulicy
© Video- 20 Minutes.ch

Ta historia nie będzie wesoła. Uczy jednak tego, że warto reagować, kiedy widzimy coś złego, nawet jeśli bezpośrednio nie możemy pomóc. 
 

Przez Sabina Stodolak, 30 maj 2019

W Zurychu wyglądająca z okna kobieta była świadkiem okropnego zdarzenia. Siedzący na przystanku starszy mężczyzna, chcąc uciszyć szczekającego psa, w bestialski sposób złapał go za gardło, bił i próbował siłą zamknąć mu pysk.

Siedzący obok mężczyzna, nie wiadomo czy kolega właściciela psa, czy zwykły przechodzień, nie zainterweniował. Po prostu się odsunął od całego zdarzenia. 

Wstrząśnięta zachowaniem właściciela autorka filmu umieściła go w social mediach, gdzie znalazła go policja, która natychmiast rozpoczęła poszukiwania sadysty. Udało się go odnaleźć. Pies został przewieziony do weterynarza, a emeryta czeka dochodzenie. Na razie został pozbawiony prawa do opieki nad psem, a nazwa miejsca, gdzie przebywa pobity psiak, została utajniona, by właściciel go nie odnalazł. 

 

Un homme a fait preuve d'une grande violence contre son berger allemand. Ses actes ont été filmés. La garde de son chien lui a été retirée.

Posted by 20 minutes online on Wednesday, May 15, 2019

Widzisz przemoc wobec zwierząt? Reaguj! 

Ta sytuacja to dowód na to, że zawsze warto działać. Autorka filmu sama nie mogła pomóc psu, ale dzięki temu, że wykonała nagranie i przesłała je na policję, brutalny właściciel psa został złapany, a pies uzyskał potrzebną mu opiekę medyczną oraz uwolnił się od koszmarnego właściciela. W takiej sytuacji schronisko jest lepszym rozwiązaniem, a psiak być może znajdzie z czasem nowy dom.