Aktualności :

Reklama

Porzucono szczeniaka w lesie… z całym ekwipunkiem

Suczka przywiązana do płotu. dog-angry
© Facebook @SchroniskodlaBezdomnychZwierzątwTomarynach

Ludzka pomysłowość w okrucieństwie nie ma granic. Na Mazurach znaleziono szczeniaka przywiązanego do siatki, a przy nim cały ekwipunek. Jakby pies wybierał się na wakacje… 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 03.06.2019, 07:41, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Wieczorem w środę 29 maja do schroniska w Tomarynach w gminie Gietrzwałd na Mazurach trafiła malutka, śliczna suczka. Została znaleziona w lesie w okolicach krajowej drogi nr DK16. Była przywiązana do siatki. Do schroniska przywiozła ją policja. Piesek był przerażony, ale na szczęście zdrowy.

Pies z całym wyposażeniem

Ktoś okrutnie porzucił szczeniaka z całym bagażem. Jak czytamy na profilu schroniska na Facebooku, psina została porzucona z czerwoną poduszką, która była cała mokra od deszczu, karmą, dwiema miskami, zabawkami oraz… szamponem! Piesek miał na sobie seledynowo-czarne szelki oraz był przywiązany na czerwonej smyczy.

Apel o pomoc w znalezieniu właściciela

Policja oraz schronisko poszukują okrutnego właściciela pieska, by poniósł konsekwencje swoich czynów. Zwierzę nie jest zaczipowane, więc poszukiwania są utrudnione. Schronisko w Tomarynach wystosowało apel na Facebooku z prośba o pomoc. Jak napisano: „Ktoś może kojarzy kto chciał się pozbyć psa, może ktoś wskaże właściciela/ właścicielkę, a raczej gnidę bez krzty odwagi i honoru”.

Przypominamy, że za porzucenie zwierzęcia grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech

Obecnie piesek znajduje się w domu tymczasowym. Miejmy nadzieję, że niedługo znajdzie stały, kochający dom.

 

❗️❗️❗️UWAGA ❗️❗️❗️ PILNE MOC FACEBOOKA potrzebna na JUŻ Ta mała młoda sunia została przed chwila przywieziona przez...

Posted by Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach on Wednesday, May 29, 2019