Reklama

Czaki, "osowiała kupka nieszczęścia", czeka na dom

Smutny piesek. dog-sad
© Facebook @Schronisko dla zwierząt Happy Dog w Sobolewie

Zwierzęta podobnie jak ludzie też mogą cierpieć na depresję. Ponieważ nie mogą powiedzieć, co czują, cierpią w samotności. Smutek pewnego pieska z Podlasia łamie nam serce. A można temu zapobiec!

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 05.06.2019, 13:06, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

(Nie)chodzące nieszczęście

Na swoim profilu na Facebooku schronisko w Sobolewie na Podlasiu podzieliło się z internautami swoja bezradnością. Mieszkający w schronisku piesek Czaki jest w bardzo złym stanie psychicznym.

„Schronisko go przytłacza! Spacer go nie interesuje! Tak naprawdę nie interesuje go nic – nie interesuje go życie! Mówię do psa, cmokam – ale w tym cudownym psie nie ma życia, tam w środku pusto, tak jakby nikt nie mieszkał! Za to widać, że tam w środku rozgrywa się osobisty psi dramat. Z boksu został wyniesiony na rękach. Nie ma ochoty chodzić!” – pisze na profilu jedna z wolontariuszek.

Czakiemu nie sprawiają już radości ani długie spacery, ani zabawy. Ba! piesek w ogóle nie chce chodzić! Dlatego każdy jego krok daje pracownikom schroniska nadzieję na poprawę jego zdrowia.

Potrzebna natychmiastowa adopcja

Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy: Czaki nie może być szczęśliwy w schronisku. Wróci do formy, jeżeli ktoś zaoferuje mu swoją miłość i opiekę, biorąc go do adopcji.

„Tam mieszka cudowna osobowość – trzeba ją tylko obudzić, pomóc się otworzyć, uleczyć złamane serce! Zanim pobyt w schronisku całkowicie go złamie!” – czytamy dalej w poście.

Pracownicy i wolontariusze schroniska zachęcają do adopcji Czakiego.

Może ktoś z Was zechce przygarnąć tego ślicznego, smutnego psiaka i obudzić w nim radość życia, która w nim drzemie?

 

Czaki jest załamany! Schronisko go przytłacza! Spacer go nie interesuje! Tak naprawdę nie interesuje go nic – nie...

Posted by Schronisko dla zwierząt Happy Dog w Sobolewie - wolontariat on Monday, June 3, 2019