Reklama

136 psów uratowanych! Żyły w skrajnie trudnych warunkach

Dwie_osoby_ubrane_w_skafandry_wynosza_psy dog-sad
© Twitter

W Południowej Kalifornii policja odnalazła 136 psów żyjących w skrajnie złych warunkach. Wycieńczone i zaniedbane, ale wreszcie uratowane, mają szanse na nowe życie. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 06.06.2019, 11:46, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Straszne sytuacja ponad setki psów 

Policja zainteresowała się posiadłością Edwarda i Jo Reitkopp po otrzymaniu anonimowego telefonu. Po przybyciu na miejsce okazało się, że na terenie domu i ogrodu przebywa ogromna ilość psów, a warunki ich życia są fatalne. 

Aby móc pomóc zwierzętom, policja musiała założyć specjalne kombinezony ochronne i maski – psy były zapchlone, brudne, niektóre chore, a wszędzie dookoła leżały ich odchody. Sierżant Phil McMullen, który uczestniczył w akcji, mówi: W domu było bardzo mało mebli, a każdy skrawek podłogi pokrywały odchody. Smród był niewyobrażalny. Nie mam pojęcia, jak ludzie mogą żyć w takich warunkach

Policję zastanowiło to tym bardziej, kiedy odkryto, że Ed Reitkopp, jest szanowanym prawnikiem w kancelarii prawnej w Cerritos, a Jo Reitkopp pracuje dla NBC. Podobno nikt z przyjaciół rodziny nie podejrzewał co dzieje się w domu. 

Psiaki uratowane

W sumie, na terenie posesji znaleziono 136 psów w różnym wieku — od szczeniaków o seniorów. Były to głównie psy małych ras – shih tzu i maltańczyki. Istnieją podejrzenia, że posiadłość była wykorzystywana jako nielegalna hodowla. 

Psiaki zostały przewiezione do pobliskiego schroniska Orange County Animal Care, gdzie otrzymały pomoc weterynaryjną i będą czekać na adopcję. Para odpowie karnie za znęcanie się nad zwierzętami. 

Pomoc lokalnej społeczności 

Orange County Animal Care po przyjęciu psiaków pęka w szwach, ale mieszkańcy okręgu wykazali się wielkim sercem. Jak tylko wieść o odkryciu obiegła opinię publiczną, zorganizowali zbiórkę i zawieźli do schroniska ponad 200 kilogramów jedzenia. Z taką opieką psy na pewno poczują się lepiej.