Reklama

Kobieta zaadoptowała pitbulla, nie zdając sobie sprawy, że już nigdy się go nie "pozbędzie"

Przytulający się pies. dog-happy
© Facebook @Kayla Filoon

Kayla Filoon była przyzwyczajona do towarzystwa zwierząt. Od ponad roku zajmowała się wolontariatem w jedynym z filadelfijskich schronisk, dlatego świetnie sobie radziła z nawiązywaniem relacji ze zwierzętami. Jednak z pewnym 4-letnim pitbullem zaprzyjaźniła się do tego stopnia, że ten dosłownie nie chciał się już "odkleić"…

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 09.06.2019, 18:22, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Krzywdzące stereotypy

Pitbulle są silne, agresywne i trudne w ułożeniu – ile razy to słyszeliśmy? To nic więcej jak stek krzywdzących stereotypów. Psy, tak jak ludzie są różne. Bardzo wiele zależy od nas - ile im poświęcimy czasu, uwagi i miłości, aby odpowiednio je wychować. Oto kolejna historia łamiąca stereotypy.

Przyjaźń od pierwszego wejrzenia

Kayla Filoon, 20-letnia studentka z Filadelfii, pracowała w schronisku od ponad roku. Do jej zadań należało m.in. chodzenie z psami na spacery. Nie wszystkie czworonogi są takie same. Już po pierwszym spacerze z pitbullem o imieniu Russ, wolontariuszka wiedziała, że jest to pies szczególny.

- Do schroniska trafił jako bezdomny pies i wyglądał na pobitego. Brakowało mu sierści na ogonie i uszach. Był też strasznie chudy – powiedziała Filoon dla TheDodo. 

Dziewczyna postanowiła zaadoptować Russa. Wiedziała, że musi działać szybko, ponieważ schronisko planowało uśpić 15 psów.

- Potencjalnie każdy pies mógł być uśpiony, zwłaszcza ten chory. A Russ zdecydowanie do takich należał – dodała Filoon.

Pies-przylepa

Już następnego dnia Kayla podpisała dokumenty adopcyjne. Kiedy zabrała psa do domu, od razu zdała sobie sprawę, z jakim wspaniałym stworzeniem ma do czynienia. Psiak nigdy nie ma dość przytulania! Kayla mówi, że Russ nie opuszcza jej na krok.

- Pewnej nocy siedziałam na krześle i odrabiałam lekcje, a on szukał sposobu, jak tu się do mnie przytulić – zwierzyła się.

Jej współlokatorka zrobiła zdjęcie tej sytuacji. Internet oszalał na punkcie przytulaśnego pitbulla! Swoją drogą, to świetna reklama zachęcająca do adopcji porzuconych zwierząt. Zobaczcie sami!

 

How we feel about it being Friday, but still having two classes left.?

Posted by Kayla Filoon on Friday, March 3, 2017
 

My baby

Posted by Kayla Filoon on Saturday, January 28, 2017