Reklama

Ten bezdomny pies co niedzielę przychodzi do kościoła. Co na to parafianie?

Pies w kościele. dog-wow © Facebook @Rocco Di Nota

Coniedzielna msza w kościele San Folco Pellegrino w niewielkim miasteczku Santopadre w środkowych Włoszech od jakiegoś czasu wzbudza szczególne zainteresowanie internautów. Za sprawą pewnego pobożnego… psa.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Na jednej z niedzielnych mszy w małym włoskim miasteczku Santopadre pojawił się bezpański pies. Na szczęście proboszcz kościoła – Giuseppe Rizzo – nie miał problemu z czworonożnym „wiernym” i przyjął psa z otwartymi ramionami.

Od tamtej pory czworonóg jest stałym gościem podczas niedzielnych uroczystości i zawsze zajmuje miejsce tuż obok proboszcza. Stamtąd w spokoju wysłuchuje mszy.

Czworonożny parafianin

Po raz pierwszy pies został zauważony w kościele podczas obchodów święta lokalnego patrona. Prawdopodobnie wszedł do środka wystraszony fajerwerkami. Obecność pieska na niedzielnych mszach w Santopadre została uwieczniona na fotografiach Rocco Di Nota, który zamieścił zdjęcia również w mediach społecznościowych. Fotograf napisał na swoim profilu:

„Korzystam z okazji, aby wyrazić ogromny podziw i szacunek, jaki mam dla proboszcza tego miasteczka, który pozwala temu psiakowi być częścią praktyk religijnych”.

Ani ksiądz, ani wierni w Santopadre nie mają nic przeciwko psu biorącemu dział w mszy świętej. Wręcz przeciwnie: są z tego dumni i otaczają opieką swojego czworonożnego parafianina.

 

Santopadre (FR) Ogni domenica va ad ascoltare la messa ... Guardando questa foto mi faccio tante domande.... Credo...

Posted by Rocco Di Nota on Sunday, June 2, 2019
Zostaw komentarz
1 komentarz
S3rniczek
S3rniczek
Ten pies jest bardziej religijny niż ja 🙏🏿👏🏿
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz