Reklama

Wyprawa nad jezioro z psem może się zakończyć śmiertelnym zatruciem

Kobieta z psem na łódce. dog-sad
© Facebook @Yunue Moore

W słoneczną, majową niedzielę pewna kobieta wybrała się na spacer ze swoją rodziną do pięknego parku Anderson Lake w stanie Waszyngton. Nie przypuszczała, że leniwa niedziela zamieni się w koszmar.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 12.06.2019, 07:44, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

W niedzielę 12 maja Yunue Moore wraz ze swoją rodziną i adoptowanym psem Clue wybrała się do przepięknego parku krajobrazowego Anderson Lake w amerykańskim stanie Waszyngton. W położonym nad jeziorem parku znajduje się kilkunastokilometrowa ścieżka spacerowa, szlaki do jazdy konnej i rowerowej. Idealne miejsce do spędzania czasu z rodziną. Przyjazne i bezpieczne.

Cała rodzina Moore spacerowała po parku, ciesząc się pogodą i swoim towarzystwem.

Śmiertelne niebezpieczeństwo

W okolicy były znaki ostrzegające przed kontaktem z wodą. Ze względu na znajdujące się w niej toksyczne glony w parku panował całkowity zakaz pływania i połowów. Choć rodzina Moore poruszała się po suchym terenie, to Clue cały czas znajdowała sposób, by pochlapać się w wodzie. W pewnym momencie psina nawet wpadła do wody. Wyciągnięcie jej zajęło mniej niż minutę, ale Yunue i tak była zaniepokojona, że pies miał tak długi kontakt z toksyczną wodą.

- Przez około 30 minut po wpadnięciu po wody, Clue wydawała się całkowicie w porządku, ale tuż przed wejściem do samochodu zaczęła drżeć – powiedziała Moore dla portalu The Dodo.

Nic nie da się zrobić

Rodzina szybko udała się na pogotowie. Niestety, nie ma leku na zatrucia błękitno-zielonymi algami, a wszystko wskazywało na to, że Clue kilka z nich połknęła.

Suczka zaczęła mieć napady drgawkowe i paraliż płucny, potem zapadła w śpiączkę. Nie dało się jej uratować. W ciągu dwóch godzin umarła.

Moore chce, by inni właściciele czworonogów uniknęli bólu, jaki odczuwa jej rodzina po stracie ukochanej przyjaciółki. Napisała więc na swoim Facebooku list do miłośników zwierząt, ostrzegający o śmiertelnym niebezpieczeństwie, jakie stanowią glony.

Pamiętajcie o tym zwłaszcza latem.

 

As summer begins, and we begin to peruse parks, those with pets/animals they take to them should be extremely...

Posted by Yunue Moore on Sunday, May 12, 2019