Reklama

Zwierzęta w cyrku? Te na pewno nie będą cierpieć!

Słonie_hologram_cyrk dog-cat-happy © YouTube

Niemiecki cyrk Roncalli jest pierwszym na świecie, który całkowicie zrezygnował z pokazów żywych zwierząt. Zamiast nich, goście cyrku mogą obejrzeć hologramowe projekcje. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

To, że cyrk nie jest dobrym miejscem dla żadnego zwierzęcia, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Do podobnego wniosku doszli artyści z grupy Roncalli. Trudno jednak w cyrku całkowicie z nich zrezygnować. Roncalli poradziło sobie z tym problemem w bardzo nietypowy sposób – stworzyli hologramowe projekcje

Cyrk bez zwierząt? 

Roncalli rezygnował z tresury i występów dzikich zwierząt stopniowo już od lat 90. W 2017 roku wszystkie numery cyrkowe były już wykonywane przez akrobatów i klaunów, a w pokazach nie uczestniczyło żadne zwierzę. 

W 2019 roku, do cyrku powróciły zwierzęta, ale zamiast z krwi i kości zbudowane są ze światła. 

Hologramowe projekcje 3D 

Obecnie w projekcie cyrku Roncalli, na który wydano pół miliona euro, uczestniczy słoń, tygrys, złota rybka. Mówi się o tym, że w przyszłości można spodziewać się nawet jednorożca. 

Pomysł wykorzystania hologramowych projekcji spotkał się z bardzo dobrą oceną widzów, może zatem w przyszłości wszystkie cyrki zdecydują się zrezygnować z tresury zwierząt? Trzymamy kciuki, a tymczasem zapraszamy na pokaz cyrku Roncalli: 

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz