Aktualności :
wamiz-v3_1

Reklama

Zwierzęta w cyrku? Te na pewno nie będą cierpieć!

Słonie_hologram_cyrk © YouTube

Niemiecki cyrk Roncalli jest pierwszym na świecie, który całkowicie zrezygnował z pokazów żywych zwierząt. Zamiast nich, goście cyrku mogą obejrzeć hologramowe projekcje. 

Przez Sabina Stodolak, 13 cze 2019

To, że cyrk nie jest dobrym miejscem dla żadnego zwierzęcia, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Do podobnego wniosku doszli artyści z grupy Roncalli. Trudno jednak w cyrku całkowicie z nich zrezygnować. Roncalli poradziło sobie z tym problemem w bardzo nietypowy sposób – stworzyli hologramowe projekcje

Cyrk bez zwierząt? 

Roncalli rezygnował z tresury i występów dzikich zwierząt stopniowo już od lat 90. W 2017 roku wszystkie numery cyrkowe były już wykonywane przez akrobatów i klaunów, a w pokazach nie uczestniczyło żadne zwierzę. 

W 2019 roku, do cyrku powróciły zwierzęta, ale zamiast z krwi i kości zbudowane są ze światła. 

Hologramowe projekcje 3D 

Obecnie w projekcie cyrku Roncalli, na który wydano pół miliona euro, uczestniczy słoń, tygrys, złota rybka. Mówi się o tym, że w przyszłości można spodziewać się nawet jednorożca. 

Pomysł wykorzystania hologramowych projekcji spotkał się z bardzo dobrą oceną widzów, może zatem w przyszłości wszystkie cyrki zdecydują się zrezygnować z tresury zwierząt? Trzymamy kciuki, a tymczasem zapraszamy na pokaz cyrku Roncalli: