Reklama

Mężczyzna zabiera niewidomego psa na wyprawę, która stanie się przygodą życia

Mężczyzna z psem. dog-happy
© Instagram @_roamad_

Czasem wydarza się coś takiego w życiu, co powoduje, że nie mamy już ochoty na podejmowanie wyzwań czy realizację marzeń. Kiedy jednak znajdziemy w sobie siłę (i przyjaciela), by przeć naprzód, mogą zdarzyć się cuda. Jak w życiu tej dzielnej psiny.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 14.07.2019, 09:08, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

Smutna diagnoza

Kyle Rohrig i jego suczka rasy shiba inu Katana od lat przemierzają pieszo Stany Zjednoczone. Jakiś czas temu podczas wędrówki po Pacific Crest Trail, długim szlaku prowadzącym wzdłuż zachodniego wybrzeża USA, Katana zaczęła mieć poważne problemy ze wzrokiem, a mianowicie objawy jaskry.

Rohrig natychmiast przerwał wyprawę i zabrał suczkę do najbliższego weterynarza. Niestety, postępująca jaskra spowodowała, że Katana całkowicie straciła wzrok.

1200 km wędrówki niewidomego psa

Psu trudno było się odnaleźć w nowej sytuacji. Zwierzak stał się nieufny i smutny. Rohrig wiedział, że Katana może zapamiętać układ domu i przeżyć resztę swoich dni w komfortowych warunkach, ale nie chciał wierzyć, że ich przygody się skończyły. Gdy suczka zaczęła się przyzwyczajać do ciemności, Rohrig wpadł na pomysł, aby przywrócić swojej przyjaciółce pewność siebie.

- Myślałem o szlaku Florida Trail przez kilka lat, ale nigdy nie miałem wobec tego żadnych poważniejszych planów. Po tym, jak Katana oślepła, pomyślałem, że przebycie tego szlaku może być idealnym sposobem na pogodzenie się jej z nowymi okolicznościami - powiedział Rohring dla The Dodo.

Mężczyzna postanowił mimo wszystko przemierzyć z Kataną ponad 1200 km na Florydzie. Nie było łatwo, ale wspólnymi siłami się udało. Psinka przeszła samodzielnie ponad 300 km, resztę trasy niósł ją Rohrig. Ośmioletnia suczka dzięki 72 dniach wędrówki odzyskała pewność siebie i, mimo przeciwności losu, tryska energią.

Życzymy parze jeszcze wielu wspólnych wędrówek. Historia Katany przypomina, że długie spacery działają na psy uzdrawiająco :D

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kyle (Mayor) (@_roamad_) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kyle (Mayor) (@_roamad_) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kyle (Mayor) (@_roamad_) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kyle (Mayor) (@_roamad_) on