Reklama

Kundelek Roku 2019 wybrany!

Leżący piesek.
dog-happy © Schronisko "Na Paluchu"

Najbardziej zakręcony ogonek, największe podobieństwo do opiekuna, najciekawsza historia adopcji – w ubiegłą niedzielę warszawskie pieski rywalizowały o tytuł Kundelka Roku.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

W niedzielne popołudnie 8 czerwca na Polach Mokotowskich przy barze Lolek odbyło się niezwykłe spotkanie. Warszawskie czworonogi wraz ze swoimi opiekunami przybyły rywalizować o tytuł Kundelka Roku 2019.

– Zawszę mówię, że kundelek to najpiękniejsza rasa świata. Dlaczego? Bo każdy jest jedyny w swoim rodzaju – powiedział Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska „Na Paluchu”, dla „Gazety Wyborczej”.

Pieski konkurowały w 7 kategoriach: na najdłuższy ogon, sterczące uszy, szczery uśmiech, mistrz sztuczek, psi wokalista, czworonóg podobny do opiekuna oraz historia adopcji. Ale konkurs to nie wszystko. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla uczestników rozmaite gry i zabawy, quizy i masę upominków. No i miski z wodą, bo doskwierał upał.

Zaadoptuj warszawiaka!

W rywalizacji mógł wziąć udział każdy pies, który w tym czasie pojawił się na Polach Mokotowskich. Wolontariusze znanego warszawskiego schroniska „Na Paluchu” przyprowadzili ponad 120 psów w ramach akcji „Adoptuj warszawiaka”, a także 16 czworonogów z grupy „Psiaki na szóstkę szukają superdomów”.

Wydarzenie było okazją do poznania zwierzaków ze schroniska. Wolontariuszom zależało, by warszawiacy mogli się przekonać, że psiaki ze schroniska niczym się nie różnią od innych. Tak samo potrzebują troski i miłości.

– Nasze marzenie jest proste. Chcielibyśmy, żeby każdy z państwa przygarnął jednego z tych pięknych psów – zachęcała Dorota Szulc-Wojtasik, redaktor naczelna magazynu „Cztery Łapy” i współorganizatorka imprezy.

Kundelkiem Roku została suczka Hania, która uwiodła jury i publiczność swoimi sztuczkami. W kategorii Kundelka Roku ze schroniska zwyciężyła natomiast suczka Tess. Wyróżnienie w konkursie głównym dostał Bono, podobny do boksera kundelek ze schroniska „Na Paluchu”. Najbardziej podobny do opiekunki okazał się 8-letni Mister, który wciąż czeka na adopcję. W chyba najciekawszej kategorii na najbardziej zakręcony ogonek wygrała 4-letnia Esterka o wielkim sercu, czekająca na kochający dom.

Warszawiacy podczas imprezy mogli również bezpłatnie zaczipować swoje zwierzaki, a także zaopatrzyć się w nowe szelki i smycze. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc bezdomnym zwierzętom.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Wszystkie pieski ze schroniska "Na Paluchu" czekają na Was tutaj: https://www.napaluchu.waw.pl/zwierzeta_do_adopcji/

kundelek roku
Suczka Tess - Kundelek Roku 2019©Schronisko "Na Paluchu"
olga i mister
Mister z wolontariuszką Olgą wygrali w kategorii podobieństwo psa do opiekuna ©Schronisko "Na Paluchu"

 

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz