Reklama

Amerykańscy naukowcy: lepiej spać z psem niż z drugą osobą!

Spanie z psem dog-wow
© Unsplash

Te badania amerykańskich naukowców zaskoczą niejednego miłośnika czworonogów. Okazuje się, że spanie w łóżku z psem to gwarancja zdrowego snu!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 17.07.2019, 08:33, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Wielu właścicieli czworonogów trzyma się żelaznej zasady, że ich ukochany pupil nie ma dostępu do sypialni, a przynajmniej do łóżka. Wnioski, do jakich doszli amerykańscy uczeni mogą tę zasadę skutecznie podważyć. Okazuje się, że sen z czworonogiem lepiej wpływa na nasze zdrowie niż z drugim człowiekiem.

Doktor Christy L. Hoffman z Canisius College w Buffalo, wraz ze swoim zespołem, postanowiła sprawdzić, w jaki sposób zwierzęta wpływają na sen człowieka. Z ankiety przeprowadzonej na 926 Amerykanach wynika, że 55% badanych śpi przynajmniej z jednym psem, 31% przynajmniej z jednym kotem, a 57% z drugim człowiekiem.

Kobiety dzielące łóżko z psem przyznały, że ich sen jest spokojniejszy i relaksujący. Badane miały też większe poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Ponadto, ich pupile były "mniej uciążliwe" niż partnerzy w ciągu nocy. A jak wygląda sytuacja z kotami? Okazuje się, że tak samo jak ludzie, zaburzają sen! Co więcej, właścicielki psów chodzą spać i wstają wcześniej niż właścicielki kotów.

Hoffman na tym nie zamierza poprzestać, tym razem zamierza zbadać preferencje mężczyzn. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Źródło: vice.com