Reklama

Zwierzaki ze schroniska w końcu chronione przed upałem. Dzięki pewnej firmie z Sądecczyzny

Trzy pieski w schronisku. dog-happy
© Facebook @Gminne Schronisko dla Psów w Wielogłowach

W ostatnich tygodniach upały dają popalić nie tylko nam, ale także zwierzakom. W nienajlepszej sytuacji są pieski ze schroniska w Wielogłowach na Sądecczyźnie, gdzie na wybiegu nie mają ani skrawka cienia.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 16.06.2019, 14:04, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Choć schronisko w Wielogłowach w gminie Chełmek ma dość duży wybieg dla czworonogów, to nie jest najlepszym miejscem rekreacyjnym w okresie upałów. Dlaczego? Nie ma tam wysokich roślin, które mogłyby dawać cień. Zabawa ze zwierzakami jest więc sporym wyzwaniem dla tamtejszych wolontariuszy.

Wymyślili więc, że trzeba schroniskowy wybieg obsadzić drzewami. Problemem oczywiście okazały się finanse. Schroniska nie było stać na taki wydatek. Jedna z wolontariuszek Małgorzata Surowiak zwróciła się więc o pomoc do swojego znajomego Krzysztofa Mroza, właściciela firmy Park-M. Przedsiębiorca chętnie przystanął na pomysł i wkrótce na wybiegu pojawiły się drzewa.

- Bardzo szybko dogadaliśmy się, ile drzew nam potrzeba, wyjaśniłam też, po co. Dostałam zapewnienie, że drzewka przyjadą i to takie trochę większe, żeby już w tym sezonie psiaki jakiś cień z nich miały. My i pracownicy schroniska postanowiliśmy chociaż wykopać pod drzewka dziury. Urobiliśmy się przy tym co niemiara, bo to nie jest łatwy teren do kopania – powiedziała Surowian dla Sądecczanina.

Pracownicy i wolontariusze schroniska, a przede wszystkim zwierzaki są bardzo wdzięczne za zielony kącik.

Pamiętajmy, żeby w czasie upałów pilnować, by czworonogi były odpowiednio nawodnione. Na dłuższe spacery z psami wybierajmy się wczesmym rankiem lub wieczorem, kiedy jest chłodniej, a w ciągu dnia zabierajmy je w ocienione miejsca, np. do parków. Koty lepiej zostawić w domu. ;)

Chcesz wiedzieć, jak ulżyć psu w czasie upałów? Zajrzyj tutaj

Źródło: sądecczanin.info

hinclude.html.twig