Zadaj pytanie na forum Wamiz

Reklama

Najsmutniejszy pies w schronisku w końcu znajduje szczęście. Nie tam, gdzie myślicie

Smutny pies dog-happy
© Shutterstock

Schoki to uroczy i kochany pies, który ma pecha w życiu. Od dłuższego czasu mieszka w schronisku i widząc, jak inne psy znajdują w końcu dom, a on wciąż nie, coraz bardziej pogrąża się w smutku. 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 19.06.2019, 18:46, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:58

Dlaczego nikt mnie nie chce?

Czasami życie jest po prostu niesprawiedliwe. Jak w przypadku Schokiego – młodego, uroczego pieska, który pędzi smutne życie w schronisku w Baden w Austrii. Kiedy w końcu znajduje dom, nie zostaje w nim długo. Wkrótce właściciele oddają go z powrotem do schroniska. Schoki się załamuje. Cały czas leży smutny i nieszczęśliwy w swoim boksie. Nie rozumie, dlaczego nikt go nie chce.

Przegrane psy obronne

Schoki to grzeczny i kochany piesek, ale wciąż nie może zaznać w życiu szczęścia. Dlaczego? To proste- jako pies bojowy ma zły "PR". Panuje powszechne przekonanie, że psy ras bojowych są agresywne od urodzenia, nawet jeśli nigdy nie były do tego szkolone. Jednak każdy, kto kiedykolwiek poznał Schokiego, wie, że to nie jest opowieść o nim. Mimo to, wciąż nikt nie chce zaadoptować pieska.

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

W życiu Schokiego w końcu pojawił się promyk nadziei, a właściwie piesek o imieniu Candy. Czworonogi tak się zaprzyjaźniły, że już nie potrafią sobie wyobrazić zabawy z kimś innym niż ze sobą. Przy każdej możliwości pracownicy schroniska pozwalają dwóm wesołkom na wspólną zabawę. Widok radosnych psów, które ścigają się i przepychają na trawniku, a usatysfakcjonowane po zabawie, słodko drzemią, powoduje uśmiech na twarzy każdego miłośnika zwierząt.

Mamy nadzieję, że Schoki i Candy wkrótce znajdą dom z dużym ogrodem, w którym będą mogli się bawić bez końca!