Zadaj pytanie na forum Wamiz

Reklama

Zamiast biletów… karma. Teatr w Krakowie pomaga bezdomnym zwierzakom

Piesek ze schroniska w Rytlowie. dog-happy
© Facebook @Zwierzęta Obczajzwierzaka

Otwarty parę lat temu Teatr Nowy w Krakowie oprócz tego, że robi świetne spektakle, to jeszcze pomaga zwierzętom. Przed świętami prowadzi zbiórki na schronisko, a w wakacje… oferuje wstęp na spektakle za puszkę karmy!

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 20.06.2019, 07:58, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:58

Teatr Nowy Proxima w Krakowie jest instytucją, która ma na uwadze problemy społeczne. Przykładowo, w lipcu odbędzie się tam premiera „Powstania”, opartego na snach osób ciężko chorych. Twórczynie spektaklu przez kilka tygodni spotykały się z mieszkankami i mieszkańcami hospicjum i spisywały ich sny. Ale to nie koniec.

Wszystkie łapy na pokład

Oprócz tego, spektaklowi będzie towarzyszyła niezwykła akcja charytatywna pt. „Wszystkie łapy na pokład”. Na „Powstanie” będzie można wejść bez biletu. Zamiast tego należy przynieść… karmę dla zwierząt. Zebrane dary zostaną później przekazane schronisku w Rytlowie.

Wsiądź do Psibusa i zaadoptuje zwierzaka!

Rytlów to miejscowość w województwie świętokrzyskim. Niebawem między przytuliskiem a Teatrem Nowym przy ulicy Krakowskiej na Kazimierzu będzie kursował tak zwany Psibus. Do tego niezwykłego autobusu będzie mógł wsiąść każdy. W środku będzie możliwość poznania warunków, jakie należy spełnić przy adopcji zwierząt ze schroniska. Z kolei już na miejscu będzie można zapoznać się ze zwierzakami, a kto wie? Może i pokochać i przyjąć pod swój dach jakiegoś bezdomnego czworonoga?

Jeśli będziecie 6 lipca w Krakowie, koniecznie wstąpcie do Teatru Nowego.

Źródło: "Gazeta Krakowska"

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Posted by Zwierzęta - Obczajzwierzaka on Saturday, April 21, 2018