Aktualności :

Quiz: jaka rasa kota jest dla Ciebie?

Reklama

Ten pies został 11 razy adoptowany i zwrócony do schroniska. Powód zaskoczył wszystkich

Gumby bohater dog-wow
© Facebook - Charleston Animal Society

Gumby mieszka w schronisku w Charleston w Południowej Karolinie. Pełen energii czworonóg szybko znalazł rodzinę, która chciała go adoptować. Pies jednak został zwrócony do schroniska. Ta sytuacja powtórzyła się aż 11 razy! 

Przez Marcelina Smugowska , 26 lip 2019

W przeciągu dwóch lat Gumby wracał do schroniska w sumie 11 razy: osiem razy przywieziono go osobiście, a trzy razy został porzucony na ulicy. Wolontariusze zachodzili w głowę, co może być przyczyną takiej sytuacji. W schronisku piesek nigdy nie sprawiał problemów!

Pies z misją

Pracownicy szybko zorientowali się, że Gumby  po prostu lepiej czuje się w schronisku. To miejsce traktuje jak swój dom, zna wszystkich i czuje się jak u siebie. Pracownicy otoczyli więc Gumby'ego specjalną opieką i powierzyli mu odpowiedzialną misję. 

Za każdym razem, kiedy do schroniska przyjmowane są nowe czworonogi, Gumby jest zawsze obecny, aby je powitać. Oferuje swoje towarzystwo i wsparcie nowo przybyłym mieszkańcom.

Co więcej, Gumby ratuje też życie swoim chorym kolegom oddając krew. Ten czworonóg to prawdziwy bohater, który najwidoczniej musiał pozostać w schronisku, aby zrealizować swoją życiową misję!