Reklama

Ten pies został 11 razy adoptowany i zwrócony do schroniska. Powód zaskakuje

Gumby bohater dog-wow
© Facebook - Charleston Animal Society

Gumby mieszka w schronisku w Charleston w Południowej Karolinie. Pełen energii czworonóg szybko znalazł rodzinę, która chciała go adoptować. Pies jednak został zwrócony do schroniska. Ta sytuacja powtórzyła się aż 11 razy! 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 26.07.2019, 12:29, aktualizacja dnia 12.10.2021, 08:57

W przeciągu dwóch lat Gumby wracał do schroniska w sumie 11 razy: osiem razy przywieziono go osobiście, a trzy razy został porzucony na ulicy. Wolontariusze zachodzili w głowę, co może być przyczyną takiej sytuacji. W schronisku piesek nigdy nie sprawiał problemów!

Pies z misją

Pracownicy szybko zorientowali się, że Gumby  po prostu lepiej czuje się w schronisku. To miejsce traktuje jak swój dom, zna wszystkich i czuje się jak u siebie. Pracownicy otoczyli więc Gumby'ego specjalną opieką i powierzyli mu odpowiedzialną misję. 

Za każdym razem, kiedy do schroniska przyjmowane są nowe czworonogi, Gumby jest zawsze obecny, aby je powitać. Oferuje swoje towarzystwo i wsparcie nowo przybyłym mieszkańcom.

Co więcej, Gumby ratuje też życie swoim chorym kolegom oddając krew. Ten czworonóg to prawdziwy bohater, który najwidoczniej musiał pozostać w schronisku, aby zrealizować swoją życiową misję!