Reklama

Kupuje córce szczeniaka. Kilka miesięcy później zdaje sobie sprawę ze swojej fatalnej pomyłki

Dziewczynka i kojot. dog-wow
© Youtube @Rick Hanestad

Kiedy Rick Hanestad z Wisconsin postanowił zrobić swojej córce niespodziankę i dać jej szczeniaka, nie spodziewał się, że kilka miesięcy później okaże się to dużym błędem.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 27.07.2019, 08:48, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Prawdziwa niespodzianka

Rick Hanestad z Wisconsin kilka lat temu postanowił zrobić córce Hailey niespodziankę i podarować jej na urodziny psa. Kilka dni później w domu Hanestadów pojawił się szczeniak Wiley, który prędko stał się najlepszym przyjacielem Hailey. Jednak wraz z upływem czasu Rick zaczął mieć wątpliwości, czy ten prezent był rzeczywiście dobrym pomysłem.

Chociaż Wiley rozwijała się jak każdy inny normalny szczeniak, jej zachowanie nie do końca przypominało zwykłego psa… Kiedy podrosła, dla Hanestadów stało się jasne, że suczka to nie pies, a najprawdziwszy kojot!

Najlepsza przyjaciółka

Mimo fatalnego odkrycia i niebezpieczeństwa, jakie wiąże się z trzymaniem dzikiego zwierzęcia w domu, Rick nie miał ochoty oddawać Wiley. Kojot stał się członkiem rodziny i najlepszym przyjacielem Hailey. Dziewczynka bawi się z dzikim zwierzakiem, je, a nawet śpi w jednym łóżku! Zimą Wiley ogrzewa się przy kominku, chodzi na spacery na smyczy, a nawet bawi się piłką tenisową. W domu ma swoje posłanie, a jednym z jej ulubionych dań jest jajecznica.

Wiley jest jednym z garstki kojotów w USA, które zostały oswojone po urodzeniu na wolności.

Mimo wszystko, pamiętajmy, że trzymanie dzikich zwierząt w domu jest niebezpieczne i szkodliwe – nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla zwierzaków. Trzymanie większości dzikich zwierząt w domu jest zresztą w Polsce zabronione.