Reklama

Pies odmawiał jedzenia. Kiedy lekarz zrobił prześwietlenie, złapał się za głowę!

Bulldog_chory dog-wow
© Facebook

To, co znaleziono w żołądku tego psa, zachwyciłoby niejednego niemowlaka!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 30.06.2019, 08:38, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Żołądkowe problemy Mortimera 

Trudności z jedzeniem pojawiły się u buldoga angielskiego w okolicach kwietnia. Stracił apetyt i często wymiotował. Jego właścicielka, Emily Shanahan wzięła go do kliniki weterynaryjnej, ale nie było w zasadzie wiadomo, co wywołuje nudności. Lekarz przepisał środki, które miały łagodzić problemy psiaka i Mortimer wrócił do domu. 

Stan psa się pogarsza 

Mijały tygodnie. Pies był coraz bardziej osowiały i niechętnie jadł. Do tej pory był nieodłącznym towarzyszem Emily, ale przez problemy z żołądkiem coraz mniej miał w sobie energii do wspólnej zabawy. Emily postanowiła ponownie udać się do weterynarza, bo stan psiaka był coraz gorszy. 

19 smoczków w żołądku 

Diagnoza powracających wymiotów była niewystarczająca, by wyleczyć psa. Trzeba było dowiedzieć się, co je wywołuje. W końcu weterynarz postanowił zrobić psu prześwietlenie. To, co odkryto na zdjęciu, wywołało szok i niedowierzanie. W żołądku Mortimera znaleziono 19 dziecięcych smoczków! 

„Należą do mojego dziecka. Nie miałam pojęcia, że Mortimer je zjada” – powiedziała zadziwiona Emily. 

Smoczki usunięto bez interwencji chirurgicznej, za pomocą endoskopii. Teraz Mortimer będzie mógł już normalnie jeść. 

 

A family brought their 3-year-old Bulldog named Mortimer to the MSPCA’s Angell Animal Medical Center after he stopped...

Posted by Veterinary Practice News on Tuesday, June 25, 2019