Zadaj pytanie na forum Wamiz

Reklama

Włoska aktorka dała się zamknąć w samochodzie w czasie upału, by pokazać jak cierpi pies (VIDEO)

Kobieta_w_samochodzie_w_upalny_dzien dog-angry
© Instagram @littlecrumb_

Zobacz, co czuje pies, który został zamknięty w samochodzie w gorący dzień. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 30.06.2019, 15:02, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

Elisabetta Canalis, włoska aktorka i prezenterka telewizyjna wzięła udział w kampanii zorganizowanej przez PETA (organizację broniącą praw zwierząt). Jej celem jest uświadomienie ludziom tego, jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest zostawienie psa zamkniętego w samochodzie, kiedy z nieba leje się żar. 

Śmierć w kilka minut 

Już 6 do 15 minut wystarczy, by przy wysokiej temperaturze na zewnątrz samochodu, wewnątrz stworzyć piekarnik, w którym żywe stworzenie się po prostu upiecze. Dlatego przy falach upałów nie można zostawiać psa nawet na kilka minut. Nawet jeśli wewnątrz pojazdu zostawimy mu miskę z wodą czy uchylimy okno. 

Udar, uszkodzenie mózgu, napady lękowe 

Efektem przebywania w zamkniętym, nagrzanym samochodzie może być udar, zawał i spowodowany przegrzaniem uraz mózgu. Pies, zanim straci resztki energii, jest też zaniepokojony, a w końcu przerażony. PETA w swoim video bardzo sugestywnie przestrzega przed pozostawieniem psa w samochodzie w gorący dzień. 

Na video widzimy, jak Elisabetta budzi się sama w samochodzie. Jest coraz bardziej gorąco. Szybko kończy się jej woda, a to, że pozostawiono mały lufcik okna i tak nie pomaga. W kilka chwil aktorka staje się coraz bardziej niespokojna i próbuje za wszelką cenę wydostać się z samochodu. Materiał obejrzało już prawie 200.000 osób. Może ta kampania pozwoli uratować choć kilka istnień. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Elisabetta Canalis (@littlecrumb_) on