Reklama

Kot odkrywa coś za lodówką i kamienieje. Wtedy opiekun wzywa straż pożarną

Zdziwiony kotek. cat-wow
© Shutterstock

Straż pożarna w niemieckim Kleve przyjmuje nietypowe zgłoszenie. Kot pewnego mężczyzny dokonał niepokojącego odkrycia.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 28.05.2021, 15:55, aktualizacja dnia 07.06.2021, 15:03

Maleńkie Kleve na granicy niemiecko-holenderskiej uchodzi za spokojne miasteczko, w którym nic się nie dzieje.

Tymczasem w ubiegłym roku w czerwcu tamtejsza straż pożarna odebrała zgłoszenie, które sprawi, że pewnie jeszcze długo będziemy pamiętać o miasteczku.

Syczenie na alarm

Pewien mężczyzna, który oddawał się już w objęcia Morfeusza, nagle usłyszał alarmujące syczenie swojego kota.

Mruczek, który zwykle o tej porze już smacznie drzemał na łóżku swojego opiekuna, tym razem znajdował się gdzie indziej. Dźwięki, jakie wydawał, na pewno nie wskazywały na to, że śpi. Mężczyzna natychmiast poszedł sprawdzić, co się dzieje.

W kuchni czekał go osobliwy widok. Jego kot stoi, sycząc i sapiąc z niepokoju, a jego futro jest całe nastroszone. I absolutnie nie chce podejść do lodówki. Ewidentnie coś jest nie tak.

Co się dzieje z lodówką?

Mężczyzna podchodzi więc do lodówki, żeby sprawdzić, o co chodzi. Na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku. Lodówka jak to lodówka cicho szumi, ale kot wciąż ciężko oddycha, więc zaniepokojony mężczyzna postanawia odsunąć lodówkę od ściany. Kiedy widzi, co tak zaniepokoiło kota, sam odskakuje!

Za lodówką leżał wielki, pomarańczowy wąż!

Przerażony mężczyzna natychmiast chwyta za telefon i dzwoni pod numer 112. Straż pożarna przyjeżdża na miejsce i zabiera węża do kliniki weterynaryjnej. Tam okazuje się, że na szczęście wąż nie był jadowity.

Był to gatunek pochodzący z Ameryki Północnej. Mężczyzna przyznał, że nie ma pojęcia, jak wąż dostał się do jego kuchni. Jednak z pewnością na długo zapamięta noc, w której zmierzył się w swoim własnym domu w północnych Niemczech z egzotycznym gadem.

 

Heute Nacht (19. Juni 2019) um 0:11 Uhr wendete sich ein Bewohner eines Hauses an der Stechbahn in Kleve an die...

Posted by Feuerwehr Kleve on Wednesday, June 19, 2019