Zadaj pytanie na forum Wamiz

Reklama

Strażacy uwalniają psa z samochodu. A potem właściciel atakuje ratowników

Rozbita szyba w aucie. dog-angry
© Shutterstock

To mogło skończyć się źle. W ostatnich tygodniach doświadczamy ogromnych upałów w naszej części świata. Zewsząd słyszymy, aby w taką pogodę zapewniać swoim zwierzętom komfort, wodę i cień. Tymczasem wciąż znajdują się ludzie, którzy zostawiają psy w zamkniętych pojazdach. Tym razem do akcji musiała wkroczyć straż pożarna.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 01.07.2019, 13:32, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

W Hamburgu co najmniej przez pół godziny pies był zamknięty w nagrzanym samochodzie. Tylko zaledwie centymetrowa szczelina w szybie pozostawiała mu przepływ powietrza. To o wiele za mało…

Na rozpaczliwe szczekanie dobiegające z zamkniętego, czarnego volvo zareagowali przechodnie. Przerażeni wezwali policję i straż pożarną i nawet zaczęli zakrywać przednią szybę samochodu swoimi ubraniami wierzchnimi, aby dać biednemu zwierzakowi choćby odrobinę cienia.

Dramatyczna akcja ratunkowa

Kiedy służby porządkowe dotarły na miejsce, najpierw próbowały znaleźć właściciela samochodu. Na próżno. Nie udało się również otworzyć samochodu innymi metodami. Nie było chwili do stracenia, więc jeden ze strażaków zdecydował się na bardziej radykalny krok. Aby wyciągnąć psa, wybił tylną szybę auta. Natychmiast dano wodę wycieńczonemu czworonogowi.

Właściciel psa wrócił po 40 minutach, ale wcale nie był szczęśliwy, kiedy zobaczył przy swoim aucie zgromadzonych przechodniów i funkcjonariuszy. Zareagował bardzo agresywnie: zamiast być wdzięcznym, że jego pies nie umarł, zaczął oczerniać pomocników. Na szczęście po chwili się uspokoił i policja zdecydowała, że może zatrzymać swojego psa.

Widzisz psa zamkniętego w samochodzie? Dzwoń na 112

Parę tygodni temu pisaliśmy, że pies zamknięty w samochodzie może umrzeć już w przeciągu 6 minut… Fala upałów nie słabnie, dlatego nie bądźmy obojętni na los zwierzaków. Widząc zamkniętego w samochodzie psa, zadzwońmy na 112, by powiadomić odpowiednie służby.

 

Das hätte böse enden können! ? Bei Temperaturen von über 20 Grad hat ein Hundehalter in Hamburg sein Tier in einem...

Posted by RTL.de on Wednesday, June 5, 2019
 
Polizei rettet Hund aus überhitztem Auto

Unglaublich! In Hamburg hatten Polizei und Feuerwehr einen Hund aus einem schwarzen Auto gerettet, das bereits 30 Minuten in der prallen Sonne stand. Der Besitzer zeigt keinerlei Verständnis. Bitte unterschätzt nicht die Gefahr und lasst weder Kinder noch Tiere bei Hitze im Auto!

Posted by MDR JUMP on Friday, June 7, 2019