Reklama

W Poznaniu powstanie najnowocześniejsze schronisko w Polsce

Poznańscy urzędnicy z karmą dla zwierząt. dog-cat-happy
© Facebook @Schronisko dla zwierząt w Poznaniu

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego schroniska w Poznaniu. Inwestycja będzie kosztować 38 milionów. Pomysłodawcy zapewniają, że będzie to najbardziej innowacyjne schronisko dla zwierząt w Polsce.

Redakcja

Opublikowano 01.07.2019, 18:49, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

Świetna wiadomość dla poznańskich zwierzaków!

Jak czytamy na portalu tenpoznan.pl, dotychczasowe poznańskie schronisko przy ul. Bukowskiej istnieje od 1964 roku. Choć przez te pół wieku bardzo się zmieniło, nie spełnia obecnych standardów. Od wielu lat mówi się więc o potrzebie zbudowania nowego schroniska dla zwierząt. W końcu włodarzom miasta udało się podpisać umowę z przyszłym wykonawcą.

Najnowocześniejsze schronisko w Polsce

Nowe schronisko powstanie przy ulicy Kobylepole. Budowa ma potrwać dwa lata. W obiekcie będzie mogło zamieszkać 250 psów i tyle samo kotów. Znajdzie się również miejsce dla królików i szczurów domowych. Zwierzaki będą mieszkały w ogrzewanych pomieszczeniach. Koty nie będą musiały mieszkać w klatkach, będą bowiem miały szereg małych kociarni do dyspozycji. W schronisku będzie również miejsce na większe i nowocześniejsze zaplecze weterynaryjne.

- Schronisko ma być miejscem, do którego przychodzi się nie tylko, aby adoptować czworonogi czy poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. Nowo wybudowany obiekt stanie się prawdziwym centrum zwierząt. Będzie tam można skorzystać z usług specjalistów, np. lekarza weterynarii, psiego fryzjera czy trenera lub ciekawie spędzić czas ze swoim pupilem - mówi Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

Nowe schronisko ma być również miejscem na organizację szkoleń i spotkań edukacyjnych oraz otwartych imprez. Na terenach wokół schroniska powstaną nowoczesne i ogólnodostępne wybiegi dla psów. Będzie można tam organizować szkolenia, treningi i rozrywki dla zwierząt.

Inwestycja będzie kosztować 38 milionów. Kiedy nowe schronisko zostanie otwarte, to przy ul. Bukowskiej zostanie zamknięte, a na jego miejscu powstaną budynki mieszkalne.

Choć to dobra wiadomość, mamy nadzieję, że zwierząt trafiających do schroniska w Poznaniu i innych miastach w Polsce będzie coraz mniej, a najlepiej - w ogóle! Niedawno pisaliśmy o tym, że w wakacje liczba zwierząt trafiających do schronisk zwiększa się nawet o 40%! To bardzo smutne dane.