Reklama

Bytowianka porzuciła szczenię przy ruchliwej drodze. Powód jej decyzji wytrąci was z równowagi

Bytowianka porzuciła szczenię przy ruchliwej drodze. Powód jej decyzji wytrąci was z równowagi dog-angry
© Facebook /@fundacjanaszefutrzaki

Nie ma odpowiedniej kary dla ludzi tak lekkomyślnych i nieczułych. Na szczęście właściciel azylu, obok którego podrzucono psiaka, już zgłosił sprawę do prokuratury. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 02.07.2019, 17:31, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Rozkoszne szczenię podrzucone przed azylem 

Kilka dni temu, rankiem, w pobliżu azylu dla zwierząt w Przyborzycach, który prowadzi Konstanty Golba, znaleziono maleńkiego, czarnego szczeniaka. Został porzucony w nocy. Obok ruchliwej drogi. Przez cały czas groziło mu niebezpieczeństwo. 

Właściciel szczeniaka najwyraźniej odczuwał jakieś wyrzuty sumienia, bo zostawił przy psie otwartą paczuszkę karmy. Nie zmienia to jednak faktu, że przez całą noc, malutkie szczenię było pozostawione samo sobie. 

Konstanty Golba, który bardzo często spotyka się z objawami ludzkiej znieczulicy, nie chciał pozostawić sprawy bez interwencji. Umieścił na Facebook post na temat porzuconego psiaka oraz zapowiedział przekazanie sprawy policji. 

 

czy usłyszysz wolanie? jak można było zostawić go w szczerym polu przy ruchliwej ulicy? i spokojnie spac?

Posted by Konstanty Golba on Thursday, June 6, 2019

Właścicielka tłumaczy powody - wyrzuciła psa, bo sikał!

Po upublicznieniu informacji o porzuconym szczenięciu, do azylu zadzwoniła osoba, która go porzuciła. Tłumaczyła, iż powodem takiego zachowania było to, że piesek sikał! Chciała przekonać Golbę, by ten zrezygnował ze zgłaszania sprawy na policję. 

Pan Konstanty nie ugiął się i sprawą nieodpowiedzialnej Bytowianki już zajmuje się policja. 

 

Nie może być tak , aby ludzie pozbywając się zwierząt byli bezkarni . Składany doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Posted by Fundacja NASZE Futrzaki on Thursday, June 6, 2019

Porzucenie zwierząt to przestępstwo 

Polskie prawo chroni naszych małych towarzyszy. Zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt 11 Ustawy o ochronie zwierząt porzucenie zwierzęcia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. To przestępstwo, które jest ścigane prawnie i można za nie odpowiedzieć. Warto, by osoby, które lekkomyślnie podejmują decyzje na temat posiadania zwierząt, zdawały sobie z tego sprawę.