Reklama

W Koszalinie zlikwidowano nielegalną hodowlę. Odebrano 22 psy, niektóre w tragicznym stanie

Pseudohodowla psów w Koszalinie dog-angry
© Facebook - TOZ w Koszalinie

Pod koniec czerwca Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Koszalinie dostało zgłoszenie o nielegalnej hodowli psów. Dzięki szybkiemu działaniu udało się uratować 22 czworonogi. Jeden z  nich jest wciąż w fatalnym stanie. 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 03.07.2019, 07:57, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Jedna z mieszkanek Koszalina poinformowała TOZ w Koszalinie o pseudohodowli na ulicy Połczyńskiej w Koszalinie. To, co inspektorki zobaczyły na miejscu było makabryczne. 

– Te psy były w brudzie, w stanie niechlujstwa. Były dwa prowizoryczne kojce dla psów, gdzie okazało się, że te płoty były sznurkiem splątane i przy nas jeden z tych płotów runął na psy przygniatając je – relacjonuje Bogumiła Tiece, Inspektor TOZ w Koszalinie dla portalu koszalininfo.pl.

W pseudohodowli znajdowały się 22 psy w typie rasy west highland white terrier. Jeden z psów trafił do weterynarza w ciężkim stanie. 

"Suczka ma liczne pogryzienia, zakażone rany. Pomóżcie w ratowaniu tej psiny, ktora przebywa obecnie w szpitaliku...konto TOZ 95 1240 1428 1111 0010 4473 9615. Właściciel hodowli ma 5 letni zakaz trzymania zwierząt wyrokiem sądu z 2018 roku za taki sam proceder. Nie odpuścimy! Kierujemy sprawę do prokuratury. Prosimy o powstrzymanie się od agresywnych komentarzy." - czytamy na profilu organizacji na Facebook'u. 

Kupując psa z hodowli, pamiętajmy, aby wybierać tylko te sprawdzone, zarejestrowane w ZkwP. W przeciwnym wypadku, przyczyniamy się do utrzymywania pseudohodowli!

 

hinclude.html.twig