Reklama

Ten 12-latek pomaga czworonogom znaleźć dom w wyjątkowo stylowy sposób!

Darius Brown i pies z muszką dog-cat-happy
© Instagram - Sir Darius Brown

Zwierzęta w schronisku często bardzo długo czekają na adopcję. Darius Brown to 12-letni miłośnik psów, który znalazł oryginlany sposób, aby pomóc bezdomnym czworonogom.
 

Redakcja

Opublikowano 02.07.2019, 13:02, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

Pochodzący z New Jersey chłopiec specjalizuje się w szyciu stylowych muszek dla zwierząt i ich opiekunów. W ten sprytny sposób Darius chce zachęcić ludzi do adopcji psów i kotów.

Talent w służbie czworonogom

Kiedy chłopiec miał dwa lata zdiagnozowano u niego opóźniony rozwój mowy, ale też doskonałe umiejętności motoryczne. W wieku ośmiu lat Darius zaczął pomagać swojej starszej siostrze w obróbce tkanin. 

Wtedy chłopiec odkrył, że ma smykałkę do szycia. Postanowił wykorzystać swoje niecodzienne umiejętności, aby zrobić coś dobrego dla innych. 

Darius, mając zaledwie 11 lat, założył firmę Beaux & Paws, w której wykonywane są ręcznie robione stylowe muchy zarówno dla zwierząt, jak i ludzi. Chłopiec przekazał niezliczone ilości swoich krawiecki rękodzieł schroniskom i ośrodkom adopcyjnym w USA i Wielkiej Brytanii. 

Z sercem na dłoni

Stany Zjednoczone w 2017 roku zostały dotknięte huraganami Harvey i Irma, które pozbawiły dachu nad głową nie tylko wielu ludzi, ale też zwierząt. Darius nie pozostał obojętny na krzywdę czworonogów.

Wiele psów i kotów znalazło się w schroniskach bez szans na adopcję. Chłopiec wiedział, że przyciągnięcie uwagi potencjalnych właścicieli może odmienić los czworonogów. 

Kolorowe, stylowe muchy zdały egzamin. O chłopcu zrobiło się głośno we wszystkich mediach. Pod wrażeniem był też prezydent Barack Obama, który w 2018 roku wysłał do Dariusa list ze słowami uznania.
 
12-latek jest laureatem licznych nagród: Leadership Award od Leaders of the Future No Limits, Outstanding Achievement Award z konferencji WDIB, Youth Changer Award. Brown wygłasza również liczne przemówienia, w których zachęca do aktywnego pomagania zwierzakom.

Działalność Dariusa możecie śledzić na jego Instagramie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Beaux and Paws (@sirdariusbrown) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Beaux and Paws (@sirdariusbrown) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Beaux and Paws (@sirdariusbrown) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Beaux and Paws (@sirdariusbrown) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Beaux and Paws (@sirdariusbrown) on