Reklama

Reakcja tego maltretowanego psa na pierwsze pieszczoty w życiu sprawi, że pęknie Wam serce (VIDEO)

Lapanie_psa_do_klatki dog-sad
© YouTube @ Hope For Paws

Jak zareaguje na chęć pomocy pies, który jest przyzwyczajony do tego, by od ludzi dostawać jedynie zło? To video obiegło cały świat i tysiące ludzi wzruszyło do łez. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 08.07.2019, 08:19, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Stowarzyszenie Hope for Paws otrzymało zgłoszenie o błąkającej się bezdmnej suczce rasy pitbull. Wolontariusze tygodniami próbowali ją złapać, ale suczka wciąż uciekała. Widać było, że potwornie się boi. Najwidoczniej musiała w swoim życiu przejść bardzo wiele złego. W końcu organizacji Hope for Paws udało się ją złapać w garażu, choć proces ten zdecydowanie nie był łatwy. Reakcja suczki, która w końcu przekonuje się, że nie wszyscy ludzie są źli, jest niesamowita.

Strach przed ludźmi 

Ochotnicy z fundacji, którzy przybyli psu na ratunek nie mieli łatwego zadania. Aby złapać psa, wykorzystano siatkę oraz smycze ratunkowe. Złapany pies na początku wyrywał się i szczekał, aż w końcu przerażony i cały trzęsący się ze strachu czekał na to, co się wydarzy. 

Wolontariusze bardzo powoli zbliżali się do psa i zanim mogli do dotknąć, uspokajali go na odległość. Na video wyraźnie widać przerażenie zwierzaka, który jest przyzwyczajony do tego, by od ludzi otrzymywać ciosy, a nie pieszczoty. 

W końcu Eden udało się zaprosić do klatki, w której nieco się uspokoiła i przewieźć do ośrodka weterynaryjnego. 

Druga szansa dla Eden 

W ośrodku Eden uzyskała fachową pomoc, a przede wszystkim wsparcie i miłość, której tak potrzebowała. Moment, kiedy tuli się do wolontariuszki Lisy, która ją ratowała, jest niezwykle wzruszający. Eden daje się głaskać i tulić, chce być jak najbliżej swojej wybawicielki. Widać, że ma jeszcze ogromnie dużo miłości do oddania. 

 

hinclude.html.twig