Zadaj pytanie na forum Wamiz

Reklama

Policja dostaje wezwanie do płonącego samochodu. Pies policyjny prowadzi funkcjonariuszy pod same drzwi podpalacza

Ikora_z_opiekunem_policja dog-happy
© Shutterstock

Świdnicka policja otrzymała wezwanie do płonącego samochodu, który ewidentnie został przez kogoś podpalony. Odnalezienie sprawcy, dzięki zaangażowaniu policyjnego owczarka okazało się bardzo szybkie. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 06.07.2019, 19:56, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

Podpalenie samochodu na świdnickim osiedlu 

Kilka dni temu, na terenie powiatu świdnickiego, ktoś podpalił samochód marki Renault. Policja natychmiast przystąpiła do poszukiwania sprawcy. W akcji wziął udział również pies policyjny. 

Ikora na tropie 

Owczarek od razu po przybyciu na miejsce podjął trop i skierował się  na pobliską drogę, a stamtąd pobiegł w kierunku pobliskiego osiedla. Doprowadził funkcjonariuszy pod drzwi jednego z domów. Ikora sama nie mogła zapukać, ale załatwili to za nią koledzy z jednostki. Okazało się, że w domu znajdował się 67-letni mężczyzna, którego rysopis zgadzał się z opisem podanym przez świadków całego zdarzenia. 

Mężczyzna został zatrzymany, a ponieważ w chwili odkrycia przez Ikorę miał we krwi 2,5 promila alkoholu, z postawieniem mu zarzutów policjanci muszą poczekać, aż wytrzeźwieje. Sprawcy podpalenia, za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mamy nadzieję, że Ikora zostanie godnie wynagrodzona za swoją błyskawiczną akcję i skuteczność! :-)

 

Policyjny pies Ikora pomógł wytropić podpalacza samochodu. Doprowadził policjantów do posesji, gdzie zatrzymali 67-latka. ?‍♂️?? https://bit.ly/2XoCWkX

Posted by Policja Lubelska on Wednesday, July 3, 2019