Zadaj pytanie na forum Wamiz

Reklama

Żegnamy Diego. Bohaterskiego psa – strażaka

Diego_labrador_strazak dog-sad
© Facebook /@gpr.jastrzebie

29 czerwca odszedł Diego, labrador służący w Specjalistycznej Grupie Poszukiwawczo – Ratowniczej ‘Jastrzębie-Zdrój’. Pomógł setkom ludzi. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 08.07.2019, 08:33, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

Diego. Pies — strażak

Diego służył w Straży Pożarnej. Zdał specjalne egzaminy i specjalizował się w pracy terenowej i gruzowiskowej.  Jego opiekun, starszy sekcyjny Mateusz Cupek mówi „Nigdy nie zostawił żywej osoby w przeszukiwanym rejonie”. 

Podczas 7 lat służby, Diego wziął udział w ponad 100 akcjach ratowniczych. Pomagał m.in. podczas wybuchu gazu w Katowicach w 2014 roku, przy przeszukiwaniu terenu po wybuchu gazu w Świebodzicach, oraz akcji poszukiwania uwięzionych górników pod ziemią na KWK "Zofiówka". Ratował mieszkańców katowickiej kamienicy po zawaleniu, pomógł w odnalezieniu zaginionej 18 latki w lesie, którą uratowano dosłownie w ostatniej chwili. 

Odpoczywaj nasz bohaterze! 

Na profilu jednostki na Facebook, ponad 1000 osób wyraziło już swoje kondolencje dla opiekuna psa. 

 

Na wieczną służbę odszedł od nas pies ratowniczy Diego. Brał udział w ponad 100 akcjach ratowniczych na terenie całego...

Posted by SGPR Jastrzębie Zdrój on Monday, July 1, 2019

Zbiórka na pomoc psom – strażakom 

W maju 2019 roku w serwisie pomagam.pl, uruchomiona została zbiórka pieniędzy na pomoc trzem psom służącym w Straży Pożarnej. Diego odszedł, ale Max i Tami nadal czekają na naszą pomoc. 

Źródło: remiza.com.pl