Reklama

Kobieta otwiera pudełko z butami i nie wierzy własnym oczom, kiedy odkrywa co jest w środku!

Kotek w pudełku
cat-angry © RSPCA

Dwa lata temu w środku nocy mieszkanka Londynu wracając z pracy usłyszała dziwne odgłosy dobiegające z pudełka po butach porzuconego przy drodze. Kiedy je otworzyła, przetarła oczy ze zdziwienia!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

W pudełku leżał malutki kotek, który najprawdopodobniej miał nie więcej niż jeden dzień. Wiele wskazywało na to, że kociątko dopiero, co przyszło na świat, ponieważ wciąż miało przymocowaną pępowinę.

Szybka interwencja

Zwierzę nie zdążyło nawet otworzyć oczu, a znalazca wiedział, że natychmiastowa pomoc medyczna jest niezbędna. Nie zwlekając ani chwili, powiadomił RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals).

Kiedy pracownicy organizacji przyjechali na miejsce, opiekę nad nowo narodzonym kotkiem przejęła inspektor Liz Wheeler. Kobieta zabrała zwierzę prosto do Putney Animal Hospital w Londynie.

Pod opieką profesjonalistów 

Pracownicy szpitala postanowili nazwać malutkiego kociaka Grace. Niewątpliwie, trudno jest tak młodemu kociakowi rozwijać się bez opieki matki. Lekarze są jednak zdeterminowani i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby uratować Grace.

“Jest o wiele za młoda, żeby być z dala od mamy” - powiedziała Wheeler. “Przypuszczamy, że ma zaledwie dzień lub dwa i nadal ma przymocowaną pępowinę. Teraz Grace będzie musiała być karmiona butelką i to praktycznie przez cały czas.”

Na tropie 

Grace jest tak mała, że bez trudu mieści się w dłoni. Pracownicy zgodnie przyznają, że to prawdziwy cud, że udało jej się przetrwać w pudełku po butach. Jednak ciągle zagadką pozostaje, kto porzucił bezbronnego kociaka w środku nocy. 

Nigdy nie ma usprawiedliwienia dla porzucenia zwierzęcia. Istnieje wiele innych rozwiązań dla osób, którzy nie radzą sobie z opieką nad swoimi pupilami” - stwierdziła Wheeler. “Porzucenie tak małego kotka jak Grace jest niezwykle okrutne, dlatego apelujemy o wszelkie informacje, które pozwolą nam znaleźć sprawcę” - dodała.

Jedynym tropem jakim dysponuje RSPCA jest pudełko po adidasach w rozmiarze 5 (rozmiar 38), w którym Grace została porzucona. Organizacja prosi o zgłaszanie się osób, które były świadkami tego zdarzenia. 

Wracając do Grace, będzie potrzebowała jeszcze dużo czasu zanim trafi do rodziny adopcyjne. Na razie pozotanie pod troskliwą opieką lekarzy.

Źródło: thedodo.com

©RSPCA
©RSPCA
©RSPCA
Zostaw komentarz
Dodaj komentarz