Reklama

W tym kościele mszę odprawia nie tylko ksiądz…

Junior regularnie uczestniczy w nabożeństwach, a czasem... pomaga je odprawiać! cat-happy © FB: Paróquia São Sebastião - Atibaia/SP

Niezwykłego parafianina zyskał niedawno kościół pw. Św. Sebastiana w brazylijskim mieście Atibaia. Ku radości księży i wiernych do boskiego przybytku wprowadził się piękny, niebieskooki kocurek!

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Junior – nowy „kościelny”

Nie wiadomo, skąd przybył i czemu akurat w tę stronę poniosły go łapki, ale kilka miesięcy temu, pewnego dnia młody kocurek o umaszczeniu colorpoint (w typie rasy snowshoe) wprowadził się na łono Parafii Św. Sebastiana w brazylijskim mieście Atibaia w stanie São Paulo. I to nie byle gdzie – kotek udał się prosto do kościoła parafialnego!

Zarówno księża, jak i wierni przyjęli nowego członka parafii z otwartymi ramionami. Kot otrzymał imię Junior i od tej pory mieszka na terenie należącym do parafii. Opiekuje się nim kościelny, Osvaldo Boracini. Nie tylko on jest zachwycony kociakiem – parafia publikuje zdjęcia Juniora na swych stronach w mediach społecznościowych, informując jednocześnie, że Junior regularnie uczestniczy we Mszy Świętej.

Nabożeństwa w kocim towarzystwie

Nabożeństwa w towarzystwie Juniora przyciągnęły do kościoła niemało wiernych. Zazwyczaj kot wybiera sobie szczęśliwca, któremu usadowi się na kolanach w czasie mszy. Ostatnio jednak Juniorowi najwyraźniej znudziło się każdorazowe posypianie w czasie liturgii, gdyż zdecydował się… odprawić ją razem z księdzem! A przynajmniej przyglądać się zgromadzonym wiernym ze z góry upatrzonej pozycji, tuż przy kapłanie.

Okazuje się, że mile widziane w kościele zwierzątko bardzo skutecznie przyciąga wiernych i zjednuje sympatię nawet osób, które na co dzień nie uczestniczą w nabożeństwach. Jak napisał na profilu parafii jeden z gości: „Nie jestem katolikiem, ale gratuluję księdzu i całej parafii poszanowania [zwierzątka] i wyraźnego uczucia, jakim obdarzają kociaka. Kocham to! To wielki powód do dumy!”.

Po zakończonej mszy Juniorowi zdarza się usnąć w tacy na datki.

 

Esse gato é o Jr. Pertence à Paróquia São Sebastião de Atibaia. Ele sempre vai às missas e costuma se acomodar nos...

Posted by Paróquia São Sebastião - Atibaia/SP on Friday, April 26, 2019

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz