Aktualności :
Wamiz Logo

Reklama

Chłopiec, który stracił w wypadku matkę i siostrę tęskni za psem. Policjanci z Lubina ruszają z pomocą

Policjanci_i_piesek
© Informacja prasowa / Policja Dolnośląska

Chłopiec, który w tragicznym wypadku na drodze S3 stracił mamę i siostrę, czeka na psa, który również jechał pechowym samochodem. 

Przez Sabina Stodolak , 10 lip 2019

Do bardzo nieszczęśliwego wypadku doszło 1 lipca br. pod Lubinem. W środku nocy samochód osobowy z rodziną, która jechała nad morze, najechał na resztki rozrzuconej na drodze opony. Kierowca stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego. W wypadku zginęła 39 -letnia matka i jej 9-letnia córka. Brat dziewczynki czekał w tym czasie u dziadków na przyjazd rodziny i swojego ukochanego psa o imieniu Tedy. 

Tedy się boi i ucieka

Okazało się, że w czasie wypadku i powstałego w związku z tym zamieszania, piesek przestraszył się i uciekł. Chłopiec, którego mama i siostra zginęły, bardzo za nim tęsknił. Policjanci z Lubina, wraz z okolicznymi mieszkańcami postanowili choć odrobinę ulżyć chłopcu w ogromnym bólu i rozpoczęli poszukiwania. 

Pies odnaleziony po dwóch dnia

Bardzo dużo mieszkańców zaangażowało się w akcję, a policjanci reagowali na każdą informację i telefon, które mogły pomóc odnaleźć psiaka. Regularnie patrolowali też okolice drogi S3. 

W końcu, po dwóch dniach, w odległości 2 km od wypadku, w pobliżu miejscowości Gorzelin zauważono psa, który wyglądał jak Tedy. Pies mimo strachu zareagował na swoje imię i policjanci mogli się nim zaopiekować i oddać stęsknionemu chłopcu. 

Choć cała historia jest niezwykle smutna, dziękujemy policjantom za zaangażowanie w odnalezienie psiaka. 

 

Lubińscy policjanci bardzo zaangażowali się w szukanie pieska zaginionego podczas tragicznego wypadku, który miał...

Posted by Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu on Thursday, July 4, 2019