Reklama

Maszynista zauważa coś niepokojącego na torach i natychmiast hamuje (VIDEO)

Tory kolejowe. dog-angry
© Screenshot Twitter @pechova_marie

Andres Fabricio Argandoña Tapia kierował pociągiem w regionie Valparaíso w Chile, kiedy zauważył ciemny kształt na torach przed sobą. Mężczyzna natychmiast uruchomił hamulce. 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 19.08.2019, 13:43, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Reakcja w samą porę

W miejscowości Llay Llay w regionie Valparaíso w Chile maszynista pociągu musiał awaryjnie hamować. Powód? Do torów był przywiązany pies.

Na szczęście pociąg poruszał się z umiarkowaną prędkością, więc kierowca mógł zatrzymać pojazd w samą porę i uwolnić przerażonego czworonoga. Ten po uwolnieniu natychmiast uciekł. Zdarzenie zostało uwiecznione na filmiku nagranym przez kierowcę pociągu. Z offu słyszymy jego komentarz:

- Jak ludzie mogą być tacy źli? Kto zostawia psa przywiązanego do torów? Nie można tak robić! Mam nadzieję, że pewnego dnia ludzkość się zmieni.

Siła mediów

Po zamieszczeniu filmiku w sieci wśród internautów zawrzało. Większość z komentujących pomstowała na sprawcę cierpienia zwierzaka, jednak pojawiły się również głosy dopuszczające możliwość, że pies po prostu zaplątał się na torach i nie mógł się uwolnić. Niemniej jednak lokalne władze w porozumieniu z fundacją działającą na rzecz zwierząt Fundación de Gestión Ética para la Dignidad Animal postanowiły wszcząć postępowanie karne przeciwko winowajcy. Obecnie policja szuka świadków oraz sprawcy zdarzenia.

- Jesteśmy wstrząśnięci okrucieństwem obserwowanym w naszym społeczeństwie. Potępiamy i odrzucamy ten incydent przeciwko bezbronnemu zwierzęciu i jesteśmy wdzięczni za zachowanie kierowcy, który uratował mu życie. Jako gmina podejmujemy działania, które należy podjąć: składamy pozew przeciwko sprawcom– powiedział burmistrz Edgardo Gonzales, jak podaje The Mirror.

Mamy nadzieję, że piesek wkrótce znajdzie dom. Dołączamy się również do życzenia bohaterskiego maszynisty, by ludzkość poszła po rozum do głowy.