Aktualności :
Wamiz Logo

Reklama

Kobieta widzi fotel porzucony w lesie. Kiedy się do niego zbliża, z trudem powstrzymuje łzy

Stary fotel wyrzucony na poboczu.
© Facebook @Sharon Norton

Wyrzucanie śmieci na łono natury jest nie tylko niezgodne z prawem, ale po prostu złe. Niedawno przy drodze prowadzącej przez las w stanie Missisipi znaleziono wyrzucone meble, pośród których na dodatek znalazł się ktoś, kto meblem zdecydowanie nie jest.

Przez Agnieszka Marczak , 13 lip 2019

Pod koniec ubiegłego miesiąca na poboczu drogi w mieści Brookhaven w stanie Missisipi znaleziono stary fotel. Ktoś wyrzucił niepotrzebny mebel wraz z telewizorem oraz… psem!

Pies to nie śmieć!

Właściciel psa bez skrupułów porzucił swoje zwierzę wraz ze starym fotelem i telewizorem na poboczu drogi. Potraktował bezbronne zwierzę jak bezwartościowego śmiecia, którego można się pozbyć, nie ponosząc żadnych konsekwencji.

Na szczęście pewna kobieta przejeżdżająca drogą Gaston Trail zauważyła porzucone zwierzę i wezwała pomoc. Na miejsce przyjechała Sharon Norton, funkcjonariuszka ochrony zwierząt w Brookhaven. Kobieta ostrożnie podeszła do psa, dała mu wodę oraz trochę jedzenia. Wyglądało na to, że pies nic nie jadł od kilku dni.

Norton opublikowała na Facebooku post o smutnym znalezisku. Według niej szczeniak, mający nadzieję na powrót swojego opiekuna, nie opuściłby fotela i po prostu umarłby z głodu. Norton skierowała się w swoim poście do przestępcy:

Do osoby, która porzuciła swój fotel: twój szczeniak czekał, aż wrócisz, powoli umierając z głodu, ponieważ bał się odejść, by poszukać jedzenia. Wstydź się tego, co zrobiłeś temu pieskowi… pewnego dnia karma do ciebie wróci.

Druga szansa dla czworonoga

Piesek został zabrany do lekarza weterynarii i obecnie znajduje się pod opieką Brookhaven Animal Rescue League. Kiedy zwierzak dojdzie do siebie, zostanie przekazany do adopcji.

Obecnie trwają poszukiwania bezdusznego właściciela psa. Kiedy zostanie zidentyfikowany, prokuratura postawi mu zarzuty o znęcanie się nad zwierzęciem.

Liczymy, że piesek wkrótce znajdzie dom, w którym nie będzie traktowany jak kanapa, a jak kanapowiec!