Reklama

Kobieta widzi porzucony w lesie fotel. Kiedy się do niego zbliża, z trudem powstrzymuje łzy

Stary fotel wyrzucony na poboczu. dog-angry
© Facebook @Sharon Norton

Wyrzucanie śmieci na łono natury jest nie tylko niezgodne z prawem, ale po prostu złe. Niedawno przy drodze prowadzącej przez las w stanie Missisipi znaleziono wyrzucone meble, pośród których na dodatek znalazł się ktoś, kto meblem zdecydowanie nie jest.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 12.07.2020, 19:46, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:16

 

Pod koniec ubiegłego miesiąca na poboczu drogi w mieści Brookhaven w stanie Missisipi znaleziono stary fotel. Ktoś wyrzucił niepotrzebny mebel wraz z telewizorem oraz… psem!

Pies to nie śmieć!

Właściciel psa bez skrupułów porzucił swoje zwierzę wraz ze starym fotelem i telewizorem na poboczu drogi. Potraktował bezbronne zwierzę jak bezwartościowego śmiecia, którego można się pozbyć, nie ponosząc żadnych konsekwencji.

Na szczęście pewna kobieta przejeżdżająca drogą Gaston Trail zauważyła porzucone zwierzę i wezwała pomoc. Na miejsce przyjechała Sharon Norton, funkcjonariuszka ochrony zwierząt w Brookhaven. Kobieta ostrożnie podeszła do psa, dała mu wodę oraz trochę jedzenia. Wyglądało na to, że pies nic nie jadł od kilku dni.

Norton opublikowała na Facebooku post o smutnym znalezisku. Według niej szczeniak, mający nadzieję na powrót swojego opiekuna, nie opuściłby fotela i po prostu umarłby z głodu. Norton skierowała się w swoim poście do przestępcy:

"Do osoby, która porzuciła swój fotel: twój szczeniak czekał, aż wrócisz, powoli umierając z głodu, ponieważ bał się odejść, by poszukać jedzenia. Wstydź się tego, co zrobiłeś temu pieskowi… pewnego dnia karma do ciebie wróci."

Druga szansa dla czworonoga

Piesek został zabrany do lekarza weterynarii i pod opiekę Brookhaven Animal Rescue League. Następnie został przekazany do adopcji.