Zadaj pytanie na forum Wamiz

Reklama

Nie żyje Arthur, ukochany spaniel Eltona Johna - wielkiego miłośnika zwierząt

Elton John z psem. dog-happy
© Pinterest @Daily Mirror

Od czerwca w kinach możemy oglądać Rocketman – niesamowitą historię muzyka Eltona Johna. Warto przy tej okazji przypomnieć, że gwiazda muzyki pop to również wielki miłośnik zwierząt.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 11.07.2019, 15:32, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

Elton John mógłby stworzyć małą armię psów – w swoim życiu miał ich już ponad 20! Opiekował się między innymi wilczarzem irlandzkim, labradorem i co najmniej 10 terierami. Najwięcej miejsca w jego sercu miał jednak Arthur – przesłodki cocker spaniel.

Pies celebryta

Cocker spaniel Eltona Johna – Arthur Dwight – to zdecydowanie najbardziej znany pies wśród gwiazd estrady. Muzyk dostał go w prezencie z okazji swoich 56. urodzin. Arthur szybko stał się członkiem rodziny. Podczas ślubu Johna z Davidem Furnishem w 2005 roku był nawet ich pierwszym drużbą!

Ponadto Arthur wziął udział w produkcji The Captain & the Kid, albumu Eltona Johna z 2006 roku. Pies podobno zagrał tam na dzwoneczkach.

Arthur towarzyszył też muzykowi w prowadzonych przez niego akcjach charytatywnych, między innymi w imprezie w 2009 roku, podczas której zbierano pieniądze dla fundacji na rzecz walki z rakiem piersi. Piesek pojawił się również w kalendarzu Pet Pawtraits. Zyski ze sprzedaży kalendarza zostały przekazane na pomoc zwierzętom.

Pożegnanie w świetle reflektorów

W 2018 roku Arthur zmarł w wieku 14 lat. Elton John dowiedział się o śmierci swojego najlepszego przyjaciela przed koncertem w Las Vegas. Niektórzy fani obecni na koncercie opowiadali później, że piosenkarz był bliski łez, kiedy na scenie ogłosił, że Arthur nie żyje. Podczas występu Elton John zadedykował swojemu czworonogowi utwór Don’t Let The Sun Go Down”.

 

 

Elton John in Las Vegas.with Arthur the dog

Posted by Elton John Pictures on Wednesday, December 11, 2013