Reklama

Kobieta otacza psa okręgiem z kamieni i ma ku temu bardzo ważny powód

Krag_z_kamieni_wokol_psa dog-sad
© Youtube @Animal Aid Unlimited, India

Jadąca drogą kobieta zauważyła psa na poboczu, który wyglądał, jakby potrzebował pomocy. Dobrze zrobiła, bo pies faktycznie był ciężko ranny. Kobieta czym prędzej zaczęła ustawiać wokół psa okrąg z kamieni. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 16.07.2019, 07:15, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Pies w kamiennym kręgu 

Okazuje się, że pies został najprawdopodobniej potrącony przez samochód, a sprawca zbiegł z miejsca wypadku. Pies był w tak silnym bólu, że przez cały czas drżał i oddychał tak szybko, że doszło do hiperwentylacji.

Kobieta, by uniknąć sytuacji, w której przejeżdżający samochód nie zauważy psa i go ponownie potrąci, ułożyła wokół niego barierę z tego, co było pod ręką, czyli dużych kamieni. Kiedy pies był już bezpieczny, zadzwoniła po pomoc do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (Animal Aid). 

Niezbędny ratunek 

Kiedy wolontariusze stowarzyszenia przybyli na miejsce natychmiast zauważyli, że pies ma uszkodzony kręgosłup. Uraz był bardzo silny. Pies został natychmiast odtransportowany do ośrodka, gdzie mogła mu zostać udzielona fachowa pomoc. 

Dzielny Pintu walczy o życie 

Dojście do zdrowia zabrało psu sześć tygodni. Mimo tego, że zachował czucie w nogach, nie mógł nimi poruszać. Ten mały pies miał jednak ogromną wolę walki i w końcu, dzięki fachowej opiece i fizjoterapii, wygrał z przeciwnościami. Dziś Pintu ma się już całkiem dobrze i cieszy każdą chwilą swojego życia.