Reklama

Uratowany pitbull przekonuje swoją opiekunkę do kolejnej adopcji…

Kociak Lux stał się najlepszym przyjacielem pitbulla Sterlinga dog-cat-happy © Bethany Leigh

Sterling już jako szczenię nie miał łatwego życia… Na szczęście natrafił na Bethany Leigh, swą nową ludzką „mamę”, która zaopiekowała się pieskiem i pokazała mu, że człowiek potrafi kochać. Teraz Sterling wydaje się być szczególnie wrażliwy na los innych pokrzywdzonych zwierzaków – a szczególnie upodobał sobie opiekę na kociętami.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Uratowany pies ratuje inne zwierzęta

Bethany Leigh przygarnęła szczenię pitbulla, gdy piesek – choć tak młody – był w bardzo złym stanie. Ogromne blizny i rany na piersi i łapach, bezsensowne cierpienie – ten pies wymagał dużo pracy i odpowiedniego treningu, aby znów zaufał człowiekowi. Udało się – wykarmiony butelką, otoczony miłością, odpowiednio wychowany, stał się prawdziwym, łagodnym pieszczochem!

Bethany Leigh zawsze zajmowała się ratowaniem skrzywdzonych zwierząt i walką o ich prawa. Przez jej dom przewinęło się niemało czworonogów różnych gatunków. A Sterling najwyraźniej nauczył się od swojej ludzkiej mamy więcej, niż początkowo mogła się spodziewać! Z wielką troską i oddaniem opiekuje się każdym pokrzywdzonym stworzeniem, które trafia pod ich dach. Czyżby odwdzięczał się za ratunek? Pamiętał, że i on był kiedyś zaniedbany i maltretowany?

Koci tata

Sterling zajmuje się różnymi zwierzakami, ale szczególnie upodobał sobie matkowanie… kociętom. A gdy pewnego dnia zobaczył kociaka zabranego przez Leigh z parkingu sprzed restauracji McDonald’s, dosłownie zakochał się w nim od pierwszego wejrzenia. Było jasne, że dla tego kociaka dom Leigh nie będzie jedynie domem tymczasowym. Maluch otrzymał imię Lux i początkowo obawiał się wielkiego psa. Jednak po krótkim czasie Sterling zdołał zdobyć kocie serce. Od tej pory są nierozłączni.

„Gdy jesteśmy w ogrodzie i wypuszczam Luxa, żeby sobie pozwiedzał, to jeśli maluch oddali się lub zacznie wchodzić na drzewo, po prostu mówię do Sterlinga, żeby biegł po swojego kotka. Pies pędzi, aby go odnaleźć” – opowiada Leigh. – „Tulą się, śpią razem, obaj uwielbiają bawić się piłkami i podobnymi zabawkami, a szczególnie u nas w ogrodzie. Bawią się tam wspólnie”.

Pitbull adoptuje kocię

Mały kotek zdobył wkrótce serce kolejnego domownika – dwuletniej córeczki Leigh. Oba zwierzaki chętnie przebywają w towarzystwie dziewczynki, a Sterling dzieli swe psie serce między dziecko i kota. I choć Lux pierwotnie przeznaczony był do adopcji… Bethany Leigh musiała zrezygnować z wydania kociaka nawet do najlepszego nowego domu – pies tak przywiązał się do swego podopiecznego, że trudno było sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby kociak zniknął!

źródło: The Dodo

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz