Reklama

Kot-złodziejaszek! Zobaczcie, gdzie się włamał

Muffin potrafi zdobyć to, co chce! cat-wow
© Pixabay

Czteroletni kocurek Muffin najwyraźniej miał już dosyć oczekiwania, aż jego opiekunka wyjmie wreszcie torebkę z jego ulubionymi smakołykami. Postanowił więc wziąć sprawy w swoje łapki!

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 20.07.2019, 08:05, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

Cierpliwość ma swoje granice

Gdy człowiek zanadto się ociąga, trzeba ruszyć głową i poradzić sobie samodzielnie! Zainstalowana w pewnym domu w północno-wschodniej Anglii kamerka ujawniła, jak rudo-biały kocurek Muffin nie zamierzał dłużej czekać, aż jego opiekunka, Sarah Taylor, wyciągnie dla niego z szuflady jakiś smakowity kąsek. Postanowił sam zadziałać i nauczyć się otwierać szufladę z łakociami.

Szuflada to żadna przeszkoda

Muffin doskonale wiedział, gdzie chowane są przysmaki – taką wiedzę posiada zresztą większość naszych kotów. Uznał jednak, że warto tę wiedzę wykorzystać. Pewnego lipcowego dnia kocurek usadowił się w strategicznym punkcie pod szufladą w kuchni. Siedział nieruchomo przez minutę, po czym wspiął się na tylne łapki, a w przednie złapał uchwyt szuflady. Gdy szuflada się poruszyła, Muffin objął ją łapkami, aby wysunąć ją jeszcze dalej.

Wysunąwszy szufladę, kot analizował przez chwilę jej zawartość, po czym wybrał jedną z paczek ze smakołykami i zadowolony z siebie odszedł, trzymając ją w zębach.

Opiekunka kocurka, Sarah, przyznała: „Muffin otwiera szuflady już od około roku albo i dłużej, ale nigdy nie widziałam, jak to robi, dopóki nie zaczęłam go nagrywać. Czasami myślę, że zrobił to, aby mi pokazać, jaki jest bystry”.

źródło: DailyMail