Zadaj pytanie na forum Wamiz

Reklama

Pies spotyka „Bambi”. Jego zachowanie względem małego jelonka was rozczuli

Pies_bawi_sie_z_jelonkiem dog-wow
© Facebook / @ Julie Lancaster Reed

 Czy w dużym psie pasterskim na widok małego jelonka odezwie się instynkt opiekuna, czy też będzie bronił „własnego stada” przed „agresorem”? Obejrzyjcie to słodkie video, by się przekonać. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 20.07.2019, 19:16, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

Spotkanie psa z jelonkiem 

Rodzina Lancaster mieszka na wsi w stanie Kentucky. Ich domek otoczony jest dużym podwórzem i stoi na skraju lasu. Pewnego dnia, ojciec rodziny zauważył przez okno, że po podwórku przechadza się mały jelonek. Wszedł do  domu po aparat, by zrobić mu kilka zdjęć i  tym momencie jelonka zauważył ich duży owczarek o imieniu Captain, który natychmiast zaciekawiony pobiegł przywitać się z gościem. 

Córka Griffa, Pepper pobiegła za psem, by upewnić się, że nie zrobi on krzywdy maluchowi. Kiedy w końcu do bawiących się dobiegł Griff, mógł już jedynie nagrać całą niezwykle uroczą scenę zabawy jelonka z psem i jego córką. 

Jak się bawią jelonki? 

Na video widać, że choć mały jeleń na początku jest nieco przestraszony, to już po chwili bryka w najlepsze a Captain radośnie macha ogonem i obwąchuje malucha z każdej strony. 

 

Such an amazing experience for Griff and Piper today!!! What a blessing that he occasionally gets to work from home and...

Posted by Julie Lancaster Reed on Monday, June 3, 2019

Transport jelonka do domu 

Po kilku minutach zabawy, rodzina wycofuje się, by dać jelonkowi możliwość bycia odnalezioną przez mamę, która na pewno martwiła się, nie mogąc znaleźć maleństwa. Mały nie chciał jednak iść do lasu, tylko szedł za Piper w stronę domu. W końcu ojciec rodziny zdecydował się zapakować jelonka na pakę samochodu i zawieźć w pobliże miejsca, gdzie widzieli, jak jego mama wchodzi do lasu. 

Po chwili oczekiwania, rodzinie udało się zaobserwować, jak łania wychodzi i wita się ze zgubą. Jak zatem w bajce Disneya – Bambi – wszystko dobrze się skończyło i jelonek zjednoczył się z rodziną. Z tą różnicą, że ten spotkany przez Piper i Captaina zdążył już otrzymać nowe imię – Pixie. 

Video na Facebook opublikowała matka Piper – Julie Lancaster Reed, która całe doświadczenie nazwała „prawdziwym błogosławieństwem”. 

Psy lubią jelenie 

To już drugie video na Wamiz.pl, które pokazuje, że pies i jeleń stanowią doskonały team do zabawy. Jeśli chcecie wiedzieć czy szybszy jest owczarek niemiecki, czy łania zapraszamy do obejrzenia tego video