Reklama

Kobieta pomaga kotce wychować jedyne ocalałe kocię, by rodzina już zawsze była razem (video)

Kociak_na_kocyku cat-happy © Facebook / @catmum_perth

Bez pomocy tej wolontariuszki, ta kocia mama byłaby bardzo nieszczęśliwa. Zobaczcie wzruszającą drogę do życia, jaką przeszła ta mała futrzana kuleczka. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 21.07.2019, 14:50, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:45

Tara, pielęgniarka w organizacji Perth Rescue Angels podjęła się bardzo trudnego zadania pomocy kotce Molly w wychowaniu jej jedynego ocalałego z miotu kociaka. 

Molly urodziła czworo kociąt, ale tylko jednemu udało się przeżyć. Niestety nie bez problemów. U malucha rozwinęło się zapalenie spojówek zwane również oftalmią noworodków. Molly nie była w stanie sama zająć się kociakiem w tym stanie. 

Była taką troskliwą mamą. Nie mogłam pozwolić, by straciła również ostatnie dziecko – mówi Tara. 

Praca grupowa nad noworodkiem 

Kolejnych kilka tygodni było dla Molly i Tary pracą zespołową. Tara podawała kociakowi antybiotyk, zakrapiała oczy i karmiła go butelką, a Molly myła go i utrzymywała w cieple. Na początku, kotka miała wiele obaw, kiedy widziała, jak Tara karmi jej jedyne kocię butelką. Nie spuszczała jej z oka i była o krok od kociaka. Dopiero po kilku dniach zrozumiała, że nie ma się czego obawiać i może zaufać swojej opiekunce, która chce jedynie pomóc. 

Powolutku, kocia mama uczyła się ufać Tarze i to na tyle, by samej móc cieszyć się drobnymi pieszczotami i pozwalać na skrobanie za uchem. 

Koty są niezwykle inteligentne i kiedy patrzyłam na jej uroczy pyszczek, widziałam wdzięczność za to, że jej jedyne kocię przeżyło i ma się dobrze. 
 

Molly returned home with her little cub last night ? She has now been sterilised, so no more kittens for the sweet girl....

Posted by catmum_perth on Tuesday, July 2, 2019

Kociak w świetnej formie 

Kilka tygodni niemalże całodobowej opieki i kociak o imieniu Sir był gotowy do samodzielnego życia. Był dość mały, ale niezwykle waleczny. Jego mama nadal jednak nie spuszcza go z oka, cały czas pilnując, by nic mu się nie stało. Sami zobaczcie: 

 

 

 

"She was such a doting mother cat. I refused to let her lose him too.." <3

Posted by Love Meow on Saturday, July 6, 2019

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz