Reklama

Właściciele chcieli go uśpić. To, co zrobił lekarz weterynarii, jest niesamowite!

Pies_Logan_z_weterynarzem dog-angry
© Facebook / @Trójmiejska Klinika Weterynaryjna

Są takie momenty, kiedy nie ma innego wyjścia i trzeba pozwolić ukochanemu zwierzakowi na godną i spokojną śmierć. Zdarzają się jednak właściciele, którzy możliwość uśpienia zwierzaka traktują jako sposób na pozbycie się ciężaru. Przypadek tego psiaka jest bardzo smutny, ale … może jest jeszcze nadzieja? 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 18.07.2019, 08:30, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Chory pies, któremu właściciel odmawia leczenia 

Do Trójmiejskiej Kliniki Weterynaryjnej zgłosił się właściciel z nie młodym już psiakiem. Diagnoza – przerost prostaty. Mimo tego, że choroba jest trudna, są szanse na to, by pies znów cieszył się zdrowiem. Konieczne będzie jednak leczenie i regularne odwiedzanie lecznicy. Lekarz weterynarii, Przemysław Łuczak, rozpisał terapię i przekazał właścicielom pocieszającą wiadomość. Okazało się jednak, że właścicielom to nie w smak, bo … jutro jadą na wakacje. Zamiast leczenia, woleliby psa uśpić. 

Lekarz jest w szoku, ale się nie poddaje

Lek. wet, który zajmował się psem, tak skomentował zachowanie właścicieli: 

Spoglądasz w oczy ludzi, nie ma tam smutku, nie ma tam żalu i poczucia winy. Nie ma nic.
Pies był z nimi przez 12 lat. Czujecie to? Tyle czasu życia obok żywego stworzenia, to bezgraniczne zaufanie, to bezwarunkowe uczucie, zgaszone jak niedopałek papierosa.

Mimo bezdusznego i nieludzkiego podejścia właścicieli lekarz nie zgodził się na uśpienie psa. Uzyskał zgodę na przyjęcie psa na lecznicę i zabrał go bezwzględnym właścicielom. Pies dostał nowe imię – Logan.

Dlaczego? Lek. wet Przemysław Łuczak mówi: „bo chciałem, by był jak Wolverine z X-menów. Ze szkieletem z adamentium. Niezniszczalny. Co Logan mówimy bogowi śmierci? Nie dzisiaj ?".

 

Eutanazja na życzenie ? Wśród wielu wizyt zdarzają się też takie, podczas których Opiekun prosi o eutanazję Pupila. ...

Posted by Trójmiejska Klinika Weterynaryjna on Saturday, July 13, 2019