Reklama

Zapłać mandat kocią karmą! Świetny pomysł policji

Policjantki z kotkami cat-wow © Facebook / @MunciePoliceDepartment

Na genialny pomysł wpadła policja z Muncie w Indianie (USA). Wszyscy, którzy mają do zapłacenia mandat za złe parkowanie, mogą wnieść opłatę w postaci … kociej karmy i w ten sposób wesprzeć organizację Muncie Animal Care. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 21.07.2019, 17:38, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:45

Policja wspiera schronisko 

Muncie Animal Care &Service Department, jak każde schronisko dla zwierząt boryka się z problemami finansowymi. Karma dla zwierząt jest zawsze potrzebna, zwłaszcza że schronisko opiekuje się obecnie ponad 350 kotami i kociakami. 

Jedzenie, zamiast pieniędzy 

Policja postanowiła pomóc stowarzyszeniu i zorganizowała akcję, w ramach której w jeden dzień, każdy, kto miał do zapłacenia mandat za parkowanie, mógł zrobić to za pomocą karmy dla kotów. Warunkiem było to, by wartość jedzenia była równa wartości mandatu. 

Aby ułatwić całą akcję, nie trzeba było nawet iść na posterunek – wystarczyło zadzwonić na policję i poprosić, by odebrali karmę z domu. To naprawdę wygodny i nietypowy sposób płacenia mandatu, prawda? 

Akcja nie tylko zwróciła uwagę społeczną na problem schroniska, ale przede wszystkim dała szansę wszystkim tym, którzy ociągali się ze spłatą mandatu na pozbycie się zobowiązań w znacznie przyjemniejszy sposób. Mając poczucie, że pomaga się puchatym i kochanym kociakom na pewno łatwiej zapłacić mandat. 

 

Pay your parking tickets in cat food! The Muncie Animal Care & Services needs your help!

Posted by Muncie Police Department on Monday, July 15, 2019

W naszych schroniskach taki pomysł też na pewno zostałby przyjęty z entuzjazmem. Spodobałby się też na pewno wielu osobom zalegającym ze spłatą mandatu. Może warto ten pomysł podsunąć polskiej policji? 
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz