Reklama

Niebezpieczne związki: ten pies i kot utrzymują swoją miłość w całkowitym sekrecie

Kot_i_pies_razem_na_kanapie dog-cat-wow
© Instagram /@ginger_cat_and_vizslas

Joule to pies, który bardzo źle znosi rozłąkę ze swoimi opiekunami. Na szczęście trafił na prawdziwego przyjaciela, który potrafi go uspokoić. Tylko dlaczego, ich związek ujawniła dopiero ukryta kamera? 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 14.02.2020, 06:50, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:53

Lęk separacyjny Joule 

Brenna Eckert zaadoptowała Joule 4 lata temu. Mimo opieki i ogromu miłości, pies bardzo ciężko znosił każde, nawet krótkie, rozstanie z właścicielami. Brenna próbowała zabierać psa do pracy, ale było to dla pieska jeszcze bardziej stresujące. 

Zdesperowani opiekunowie udali się po pomoc do behawiorysty, by doradził im, jak mają radzić sobie z pełnym niepokoju pupilem. Zdecydowali się zaadoptować drugie zwierzę, by dotrzymało psu towarzystwa. Wybór padł na rudego kota o imieniu Kelvin. 

Na początku Brenna bała się, czy zwierzaki się dogadają, ale szybko okazało się, że zwierzęta nie wchodzą sobie w paradę i przez większość czasu się ignorują. Jednocześnie, piesek zaczął zachowywać się lepiej. Dlaczego? 

Kot opiekuje się psem przez cały dzień

Brenna była zaciekawiona, co też dzieje się w domu pod jej nieobecność. Czy i jak obecność Kelvina pomaga Joule? Przecież kiedy oni są w domu, pies całkowicie ignoruje kota, pełną uwagę poświęcając swoim opiekunom. Postanowiła więc zamontować kamery, które będą nagrywać zwierzaki w czasie jej nieobecności. To, co zobaczyła, całkowicie ją zaskoczyło. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ginger cat & vizsla mutts (@ginger_cat_and_vizslas) on

„Zauważyliśmy, że Kelvin i Joule leżą razem na kanapie każdego dnia. Przesunęłam kamerę bliżej, by zobaczyć co robią i okazało się, że nie tyle razem dzielą się miejscem, ile przez cały czas się dotykają, wspierają i przytulają”. 

Kelvin daje Joule ogromnie dużo miłości i czułości i to uspokaja psa. Co ciekawe nigdy nie okazują sobie uczucia przy swoich opiekunach. Gdyby Brenna nie umieściła ukrytych kamer, nigdy nie dowiedzieliby się o sekretnej miłości psa i kota. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ginger cat & vizsla mutts (@ginger_cat_and_vizslas) on