Reklama

Turyści nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Te psy zawładnęły plażą

niepelnosprawne_psy_na_plaży dog-happy
© Instagram / animalsanctuary_tangier

W Tangerze (Maroko) wiele jest pięknych, szerokich plaż, które turyści wprost kochają. Ci, którzy tego dnia wybrali się na plażę, przecierali oczy ze zdumienia! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 23.07.2019, 19:18, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

Psia wycieczka dla niepełnosprawnych psów

Le Sanctuaire de la Faune de Tangier to organizacja, która stara się, by Maroko było krajem przyjaznym zwierzętom, w którym otrzymują one należytą opiekę. Zespół wolontariuszy i pracowników zorganizował specjalną wycieczkę na plażę, w której udział wzięli podopieczni organizacji. Nie były to jednak zwykłe psiaki, ale przede wszystkim takie, które w wyniku chorób lub wypadków utraciły mobilność. 

Na plażę przyjechało kilka samochodów. Pracownicy fundacji zaczęli wynosić po kolei wózki i małe jednośladowe pojazdy, a następnie umieszczać w nich niepełnosprawne zwierzęta. 15 zwierząt, które nie były już w stanie samodzielnie biegać, mogło znów poczuć wiatr na pyszczkach, mknąc po plaży dzięki swoim psim wózkom inwalidzkim. 

Beztroska zabawa na plaży 

Wyjazd na plażę to dla tych psiaków istne spełnienie marzeń. Mogą wreszcie bawić, się skakać, biegać. Piasek jest miękki i bezpieczny, a woda ochładza po intensywnym wysiłku. I do tego te wszystkie morskie zapachy! Można się w nich naprawdę zatracić. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by SFT Animal Sanctuary - Tangier (@animalsanctuary_tangier) on

Patrząc na to, jak psy bawią się i biegają widać, że są absolutnie szczęśliwe. Założycielka stowarzyszenia, Salima, jest szczególnie szczęśliwa, bo video z wesołymi psami obiegło cały świat, a to może oznaczać większe zainteresowanie stowarzyszeniem i większe datki, które pozwolą zaopiekować się jeszcze większą ilością marokańskich psów. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by SFT Animal Sanctuary - Tangier (@animalsanctuary_tangier) on