Reklama

Boris Johnson, nowy premier Wielkiej Brytanii zamieszka z kotem Larrym

Kot_Larry_no_10 cat-happy © Shutterstock

Theresa May odchodzi z Downing Street 10, ale kot Larry pozostaje na swoich włościach. Będzie miał teraz nowego współlokatora - Borisa Johnsona. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Larry rezydentem od 2011 roku 

Kot Larry pojawił się w oficjalnej rezydencji premiera Wielkiej Brytanii w 2011 roku. Za czasów kadencji Davida Camerona. Do jego głównych zadań należy walka z myszami, z którą radzi sobie – jak donoszą media - raz lepiej, raz gorzej. Co odbija się na kociej psychice: 

Nowy współlokator Larry’ego

Po Cameronie, z kotem zamieszkała Theresa May, a teraz Larry będzie musiał zaakceptować nowego mieszkańca domu i podzielić się przestrzenią z Borisem Johnsonem. 

Zgodnie z wymaganiami protokołu dyplomatycznego, zanim Boris Johnson będzie mógł się wprowadzić na Downing Street 10, musi spotkać się na audiencji u królowej Elżbiety II, na której zostanie poproszony o utworzenie nowego rządu. Dopiero po tym spotkaniu będzie można rozpocząć przeprowadzkę. Klucze mają mu zostać wręczone dziś, 24 lipca. Do domu ma wprowadzić się samotnie, bez swojej obecnej partnerki Carrie Symonds. 

Londyńczycy, którzy uwielbiają Larr’ego, obawiali się, że kot będzie zmuszony opuścić dom, kiedy wprowadzą się do niego nowi lokatorzy, ale na szczęście nic takiego się nie stanie. 


Nowy premier Wielkiej Brytanii nie posiada obecnie żadnych zwierząt, może zatem bez problemu odkrywać uroki życia z kotem pod jednym dachem. Trzymamy kciuki, by był to harmonijny związek i by nowy premier nie żył z Larrym jak przysłowiowy pies z kotem, bo bardzo Larry’ego lubimy! 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz